Kubeczek menstruacyjny został dodany do kolekcji sztuki w Victoria & Albert Museum

Dłoń trzymająca kubeczke menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny jest od teraz częścią muzealnej kolekcji Rapid Response, która jest zbiorem przedmiotów odpowiadającym najważniejszym momentom współczesnej historii.

Miesiączka, mimo że nadal w niektórych środowiskach okryta piętnem tabu dotyczy zdecydowanie znacznej części naszego społeczeństwa. Aby walczyć z tym stereotypem, muzeum Victorii i Alberta w Londynie postanowiło poszerzyć swoją kolekcję sztuki o kubeczek menstruacyjny wyprodukowany przez firmę Tampax.

Kolekcja Rapid Response, jak mówią pomysłodawcy jest zbiorem najważniejszych momentów w naszej historii, które związane są z projektowaniem i produkcją. Kubek menstruacyjny jest jednym z niewielu przedmiotów dedykowanych miesiączce, które pojawiły się w kolekcji i możemy go znaleźć obok pasa sanitarnego, który zadebiutował w 1910 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kubki menstruacyjne nie są niczym nowym, ale są olbrzymim krokiem w dziedzinie odstępowania od plastikowych produktów jednorazowego użytku. Rynek alternatywnych produktów wielorazowego użytku używanych podczas okresu rośnie. Gdy dowiedzieliśmy się, że Tampax wprowadza kubeczek menstruacyjny, od razu wiedzieliśmy, że dołączy on do naszej wystawy – mówi Alice Power, asystentka kuratora V&A East Collections.

Ten nowy element kolekcji V&A Museum kładzie dodatkowy nacisk na propagowanie przez muzeum zrównoważonego rozwoju.

1274633 Kubeczek menstruacyjny został dodany do kolekcji sztuki w Victoria & Albert Museum

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News