Krzesło Alladyna

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by tak jak Alladyn posiadać latający dywan? Cypryjski projektant mebli postanowił zrealizować swoje marzenie i zaprojektował fotel inspirowany tym pojawiającym się w powieściach i baśniach magicznym środkiem lokomocji.

Stelios Moussaris tworzy oryginalne, inspirowane otaczającym go światem meble. Swoimi projektami stara się wnieść odrobinę fantazji w stresującą codzienność swoich klientów. Jedną z jego ostatnich prac jest „Carpet chair”, fotel wyglądający jak czekający na odczarowanie, zatrzymany w powietrzu latający dywan.

Designerskie krzesła wykonywane są ręcznie, przez co oczekiwanie po złożeniu zamówienia może wynosić nawet cztery miesiące. Cena podstawowa produktu to 12 000 euro, więc mebel dedykowany jest koneserom sztuki wnętrzarskiej, chcącym na chwilę poczuć się jak bohater orientalnej baśni.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1jpeg

2

3

tekst | Ada Olejnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News