Kopniak na start!

#1 Office Putty

kc1

 

Pod tą miłą dla ucha nazwą kryje się całkiem przydatny projekt. Każdy zna piłeczki antystresowe, które ciągle gdzieś giną, albo zjada je pies. Umówmy się – ostatecznie prezentują one wygodę użytkowania w standardzie mocno średnim. Ten projekt to nowa wersja piłeczki, która nie ma z nią nic wspólnego. W ogóle nie jest okrągła, ciągnie się jak modelina, ale nie wysycha i nie klei się do rąk, nie ma również zapachu. Twórcy obiecują, że nie tylko obniża poziom stresu, ale i wyzwala kreatywność, o jakiej świat nie słyszał. Ćwiczenie rąk wpływa bowiem podobno na stymulację mózgu.

 

#2 Coffee Bar

 

http://bit.ly/1vMvsB8
http://bit.ly/1vMvsB8

 

Kawę można jeść! New Grounds Food przekonują, że oto nadchodzi zmierzch ery kubków, które są teraz absolutnie wszędzie. Tradycyjnie parzona kawa to dla nich napój z tendencją do wylewania się w najmniej oczekiwanych momentach i to przeważnie na bardzo-ważne-rzeczy. Ryzyko poparzenia czy nieporęczny kubek to tylko wierzchołek góry lodowej rzeczy znajdujących się na ich liście opatrzonej tytułem 'komu-to-potrzebne’? New Grounds Food prezentują kawę w tabliczkach, gotową do dyskretnego schrupania w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Od cukierków Kopiko odróżniają ją naturalne składniki. To co, po jednej?

 

#3 Podstawka pod laptop

 

http://bit.ly/1vNsoUk
http://bit.ly/1vNsoUk

 

Absolutny hit, zbudowany na przekonaniu, że „siedzenie zabija powoli”. A właściwie, że im więcej siedzisz, tym szybciej umrzesz. Otrzyjcie łzę, nie wszystko stracone! Luke Leafgren od razu wyciąga do Was swoją pomocną, amerykańską dłoń prosto z Harvardu. Otóż, możecie stać, czyli zafundować sobie taką aktywność fizyczną w wersji biurowej. Projekt Leafgrena to składana podstawka pod laptopa, dzięki której nie będziecie musieli się garbić, gdy zechcecie rozprostować nogi, równocześnie nie przekraczając deadline’u.

#4 Meble origami

http://bit.ly/1pPyUpH
http://bit.ly/1pPyUpH

Czas pędzi nieubłaganie i trzeba kiedyś wrócić do domu, którego metraż nie zachwyca, a nie każdy jest zwolennikiem kontrowersyjnej tezy, że dobrze siedzi się tylko na podłodze. Słowem: potrzebne meble! Andrea Kordos & Tony Round z Kanady zaprojektowali fotele i półki, które można dowolnie rozkładać i składać, za każdym razem, nadając im nieco inny kształt czy zastosowanie. Półka, która łatwo zamieni się w stolik nocny? Żaden problem.

 

tekst | Dominika Charytoniuk

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News