„Istota”: walka kobiet z tabu własnej seksualności

Grafika przedstawiająca półnagą kobietę z lateksową maską na twarzy i ramionach

Manifest na rzecz pozytywnej, nieskrępowanej energii seksualnej. 7 rozdziałów, ponad 80 stron pięknych rysunków. Przed wami erotyczna powieść graficzna stworzona w całości przez polskie artystki.

Projekt powieści Istota pojawił się na KickStarterze i w dość krótkim czasie uzyskał zakładaną sumę w postaci 10 tysięcy funtów. W komiksie autorki chcą rozprawić się z niektórymi mitami i stereotypami. W sytuacji, kiedy decyzje polityczne zagrażają prawom kobiet, w świecie, w którym nadal próbuje się im narzucić określone role i odebrać prawo głosu, nieustająco konieczna jest praca na rzecz upodmiotowienia kobiety, również w relacji seksualnej. Tytułowa bohaterka ma wiele wcieleń, jest duchem, „istotą” kobiecości, która nam kojarzy się z niezależnością, odwagą i otwartością.

Kilka grafik przedstawijących kobiety

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Autorkami scenariusza są: Aleksandra Hirszfeld i Agata Nowicka a autorkami rysunków: Agata Bogacka, Ada Buchholc, Eva Juszczuk, Joanna Krótka, Dagmara Matuszak i Agata Nowicka. Społeczeństwu potrze

bna jest otwarta dyskusja na temat prawa kobiet do eksploracji i ekspresji seksualnej, bez nakładania na nas poczucia winy i wstydu. Chcemy odzyskać nasze ciała i naszą seksualność! – mówią autorki. 

Planowany czas wydania komiksu to koniec 2017 roku. Książka pojawi się w języku polskim — wydawcą na polski rynek jest Kultura Gniewu, oraz angielskim — wydawcą jest Centrala. Pomimo uzbierania już wymaganej sumy, projekt wciąż przez jeszcze kilka dni można wesprzeć na KickStarterze, klikając bezpośrednio tutaj. Więcej szczegółów i najnowsze informacje o postępie prac nad książką możecie śledzić na oficjalnym fanpage’u Istoty.

Różowa okładka ksiązki Istota

4/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News