Categories: konkursywydarzenia

[KONKURS] Dali kontra Warhol: muzyczne wieczory ?

Już za kilka dni odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia dla wszystkich fanów sztuki i muzyki. W ramach wystawy Dali kontra Warhol, będzie można wziąć udział w dwóch ekskluzywnych wieczorach muzycznych prowadzonych przez Piotra Metza. Z tej okazji mamy dla Was do rozdania wejściówki!

Już 7 i 10 lipca 2017, zwiedzający wystawę, po przejściu całej ekspozycji odsłuchają muzyki z płyt pochodzących z prywatnej kolekcji dziennikarza, do których okładki zaprojektował Andy Warhol.

Andy Warhol zaprojektował w sumie ponad 50 okładek płyt, w tym także do muzyki jazzowej, czy klasycznej. Na wystawie Dali kontra Warhol można zobaczyć te najważniejsze, w tym np. okładki z bananem z płyty zespołu Velvet Underground czy okładki z prawdziwym zamkiem błyskawicznym wszytym w zdjęcie pary dżinsów na płycie Sticky Fingers zespołu Rolling Stones.

Projektowanie okładek płytowych było pierwszym płatnym zajęciem Andy’ego Warhola, który zaczynał swoją karierę jako ilustrator. Zajmował się tym od lat czterdziestych dwudziestego wieku, aż do swojej śmierci w 1987 roku. Jednak jego grafiki wykorzystywane są w projektach płytowych aż do dziśmówi Piotr Metz, dziennikarz i dyrektor muzyczny radiowej Trójki.

Wystawa Dali kontra Warhol to ponad 120 oryginalnych prac obu artystów starannie wyselekcjonowanych z prywatnych kolekcji i fundacji. Oprócz grafik, rzeźb i instalacji na wystawie można zobaczyć unikatową kolekcję kilkudziesięciu okładek płyt winylowych zaprojektowanych przez Andy’ego Warhola, m.in. dla Velvet Underground, the Smiths, Rolling Stones, czy Blondie. Wyjątkowa wcześniej nie prezentowana kolekcja została wypożyczona od prywatnego kolekcjonera i jest prawdziwą perełką dla miłośników muzyki.

Start wydarzenia 7 i 10 lipca o godzinie 19:00, w pakiecie zwiedzanie wystawy zwieńczone odsłuchami. Bilety dostępne są TUTAJ lub w kasach wystawy. Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Ale to jeszcze nie koniec – mamy do rozdania pięć podwójnych zaproszeń na każdy z terminów! Co musicie zrobić? Wystarczy, że w sekcji komentarzy pod tym artykułem (musicie być zalogowani na FB), wpiszecie:

  • którego dnia chcecie wziąć udział w wydarzeniu (do wyboru 7 lipca 2017 godzina 19:00 oraz 10 lipca 2017 godzina 19:00),
  • dlaczego to właśnie Was powinniśmy wybrać?

Rozwiązanie konkursu w czwartek, 6 lipca 2017 o godzinie 12:00!

Komentarze
5/5 - (2 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

23 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago