40 lat temu Andy Warhol zaprojektował własną edycję samochodu BMW M1

Samochód stojący w opuszczonym budynku

Samochody od dawna służą jako płótno dla wyobraźni projektantów i artystów. Niewątpliwie, najbardziej rozpoznawalnym dziełem sztuki w branży motoryzacyjnej jest BMW M1 – uhonorowany dziełem Andy’ego Warhola.

Dokładnie 40 lat temu, Andy Warhol, wykorzystując swoją charakterystyczną technikę mocnych pociągnięć pędzlem i żywych kolorów, stworzył na BMW M1 wyjątkowe dzieło. Namalowanie tego abstrakcyjnego, ale pełnego emocji dzieła zajęło artyście niespełna 30 minut. Warhol prywatnie był ogromnym fanem BMW M1, twierdząc, że jest on czymś więcej niż sztuką.

Teraz, po 40 latach BMW M1 autorstwa Andy’ego Warhola ponownie znalazło się w centrum uwagi, a to za sprawą 29-letniego fotografa Stephana Bauera. Mężczyzna wybrał stworzenie sesji zdjęciowej z kultowym samochodem jako nagrodę w konkursie BMW na fotografię o tematyce społecznej. W ten sposób powstała niezwykła sesja z BMW M1 w roli głównej, którą możecie zobaczyć poniżej.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Samochód stojący w opuszczonym budynku https hypebeast.com image 2019 08 andy warhol bmw m1 art car 40th anniversary 003 40 lat temu Andy Warhol zaprojektował własną edycję samochodu BMW M1 Samochód stojący w opuszczonym budynku

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News