Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego

Zdjęcia przedstawiające mężczyzne ubranego w żółty garnitur

Nie jest tajemnicą, że David Bowie zmagał się z poważnym uzależnieniem od kokainy, żyjąc na Zachodnim Wybrzeżu.

Sesja zdjęciowa powstała w momencie przemiany alternatywnego-ja Davida Bowiego z Ziggy Stardust na Thin White Duke. Terry O’Neill spotkał się z Bowiem w 1974 roku, aby uwiecznić na kliszy jego najnowszy wygląd, włączając w to kultowy, żółty garnitur.

Duke miał w założeniu być arystokratą, noszącym zaczesane do tyłu włosy i spodnie z wysokim stanem. W tym czasie Bowie stracił sporo na wadze i dręczyły go napady dreszczy, przez co, nawet w upalne lato w Los Angeles, zakładał płaszcz. Dodatkowo sesja miała miejsce w połowie jego wymagającej wiele wysiłku, trasie koncertowej Diamond Dogs.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pamiętam, jak myślałem o tym, na jak bardzo zmęczonego David wówczas wyglądał, a wiedząc to, co wiemy teraz – David żył dość intensywnie w 1974 roku, to widać w jego oczach – mówi fotograf.

08 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 05 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 07 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 04 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 09 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 03 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 06 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 02 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego 01 Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida Bowiego

4/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News