Kanye West przerobił dwa utwory Nirvany na piosenki chrześcijańskie. Smells Like Holy Spirit?

Mężczyzna z rękami uniesionymi do góry wśród ludzi

Podczas Niedzielnych Nabożeństw Kanyego Westa, zebrany chór przerobił piosenki Nirvany na pieśni chrześcijańskie. Smells Like Holy Spirit.

West jest znany z odważnych i kontrowersyjnych pomysłów. Od stycznia, raper organizuje spotkania chrześcijańskie, a biorący w nich udział ludzie śpiewają podnoszące na duchu, religijne piosenki, debiutanckie utwory rapera lub covery hitów muzyki popularnej. Tym razem w repertuarze chóru znalazły się piosenki z albumu Nevermind zespołu Nirvana.

Dwa najbardziej rozpoznawalne kawałki napisane przez Kurta Cobaina, Come As You Are i Smells Like Teen Spirit, to hymny młodzieży z lat 90. West postanowił przerobić je na pieśni pochwalne. Słowa nawiązujące do śmierci lub wprowadzające dołujący klimat w wersji Westa zostały zastąpione jasnymi nawiązaniami do wiary chrześcijańskiej. W refrenach obu utworów powtarza się też okrzyk Halleluja.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.youtube.com/watch?time_continue=132&v=a5P9qknQ8aU

Kanye West poza Nirvaną, sięgnął już po twórczość grupy No Doubt i wziął na warsztat piosenkę Don’t Speak. Co będzie następne?

Tekst: Aleksandra Siążnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News