Jak usunąć konto na Instagramie? Dlaczego warto?

jak usunąć konto na Instagramie

Świat wirtualny zamknięty w małych ikonkach naszych telefonów daje nam substytut lepszego świata. Instagram to kreacja, gdzie prawda miesza się z fikcją do tego stopnia, że jest to już niemal nie do odróżnienia. Jest jak mała planeta, na którą wyruszamy by być, takimi jakimi zawsze chcieliśmy być. Do tego zawsze dostępna i nieskończona. Wirtualna rzeczywistość prawdopodobnie zostanie z nami już na zawsze, a jej wpływy będą coraz silniejsze. Jak nie stracić kontaktu z rzeczywistością? Rozważyć usunięcie Instagrama.

Na początek warto sprawdzić jak dużo czasu spędzamy na tej platformie. Instagram prowadzi takie statystyki, możesz je sprawdzić na swoim koncie. Jeśli na oglądaniu cudzego życia spędzasz kilka godzin dziennie to może warto się zastanowić nad tym, czy to o to chodzi w Twoim własnym.

Dlaczego warto usunąć konto na Instagramie?

Czy nam się to podoba czy nie, Internet nas od siebie uzależnił. A każde uzależnienie to niebezpieczeństwo. Dotyczy to znakomitej większości społeczeństwa będącej stale podłączonej do sieci. Utrata wspomnianego kontaktu z rzeczywistością może być tragiczna w skutkach. Badań nad szkodliwością social mediów nie brakuje. Najczęściej powtarzającymi się konsekwencjami jest wyobcowanie, samotność, problemy psychiczne wywołane porównywaniem się z nie rzeczywistym wizerunkiem osób, które oglądamy, ale także hejt. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Instagram oferuje sporo korzyści jak chociażby to, że pozwala “poznać bliżej” tych, których w realnym życiu prawdopodobnie nie dane byłoby nam poznać. W pewnym sensie edukuje i próbuje jednoczyć osoby o podobnych poglądach niestety tym samym polaryzując użytkowników tej globalnej wioski. Wisienką na torcie jest dopaminowa gratyfikacja w postaci uwagi serwowanej za pośrednictwem serduszek, a mózg przecież uwielbia otrzymywać dopaminę. To dlaczego właściwie z tego rezygnować? 

Jak wszystko, Instagram ma też drugą, ciemniejszą stronę medalu.

jak usunąć instagrama?
Zaczynając od tego, że napędza konsumpcjonizm, uporczywie zachęcając nas do zakupów, czegoś o czego kupnie nawet nie pomyśleliśmy. System reklam i poleceń produktów przez celebrytów jest gigantycznym kołem napędowym. Dla tych, którym po drodze z ekologią warto wspomnieć, że korzystanie z sieci nie jest wcale wolne od śladu węglowego. To wypierany i mało popularny fakt, ale internet to nie tylko sieć połączeń w chmurze. Internet odgrywa kluczową rolę w zanieczyszczeniu środowiska.

Kolejnym mocnym zjawiskiem, które nie omija praktycznie żadnego średniej wielkości konta jest wszechobecny hejt. Nawet stając w obronie ulubionego twórcy, słowna przepychanka z hejterem może znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie a nawet samoocenę, szczególnie u młodych ludzi. No i filtry – to jak bardzo potrafią zakłamać rzeczywistość wiedzą wszyscy, którzy z nich korzystają.

To co należy szczególnie podkreślić to fakt, że ludzki mózg, z natury rzeczy kiepsko radzi sobie z rozróżnieniem fikcji od rzeczywistości. Bierze co mu się daje za prawdę. Dysponujemy szeregiem narzędzi do weryfikacji, ale jak bardzo wnikliwy byś nie był, podświadomość jest silniejsza od najbardziej wyszukanych narzędzi.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

No dobrze, to po mału. Może warto sprawdzić jak wygląda życie bez Instagrama przez dwa tygodnie? Aby tymczasowo wyłączyć konto należy się zalogować na konto za pośrednictwem przeglądarki, przejść do opcji Edytuj profil. Na dole strony znajdziesz przycisk Tymczasowe wyłączenie konta. Instagram zada pytanie o powód takiej decyzji. Swoją decyzję potwierdzasz wpisaniem hasła. Tymczasowe wyłączenie konta daje nam możliwość ukrycia zdjęć, komentarzy, oraz polubień do czasu aktywowania konta. Jeśli tymczasowe wyciszenie aplikacji nie jest wystarczające by odciąć się chęci zaglądania do niej, to sygnał alarmowy, warto rozważyć trwałe usunięcie.

Instagram proponuje pośrednie rozwiązanie – odinstalowanie aplikacji z urządzenia, w celu uniknięcia przychodzących powiadomień, jednak nasze konto wciąż pozostaje aktywne i wystarczy ponowna instalacja, aby wrócić do dalszego korzystania z aplikacji, co dla jednych może być plusem, dla innych zaś minusem.

dlaczego warto usunąć instagram

Jak pozbyć się Instagrama na stałe? Krok po kroku

W celu usunięcia konta na portalu Instagram, możesz skorzystać z przeglądarki w telefonie lub na komputerze. Aplikacja mobilna nie daje nam tej możliwości. Jeśli posiadasz kilka kont, musisz zalogować się na to, które chcesz usunąć. Ważne jest, aby posiadać dostęp do konta, które chcemy usunąć oraz do poczty mailowej, na którym konto jest zarejestrowane. Dla ułatwienia, tu bezpośredni link:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

Następnym krokiem będzie określenie powodu takiej decyzji, wybierasz spośród rozwijanego menu Dlaczego chcesz usunąć konto?.  Instagram poprosi Cię o ponowne wpisanie hasła.

USUN KONTO IG 1 Jak usunąć konto na Instagramie? Dlaczego warto?

Ostatnią czynnością, aby nieodwracalnie usunąć konto na Instagramie, pozostanie kliknięcie Trwale usuń moje konto.

Ile trwa usunięcie konta na Instagramie?

Gdy wniosek został już złożony, czas oczekiwania na trwałe usunięcie wszystkich danych to od 30 do 90 dni. Przez ten czas nie będziesz mógł ponownie założyć konta o tej samej nazwie. Po upływie tego czasu konto zostanie trwale usunięte, bez możliwości odzyskania danych.

Usunięcie konta, a całkowite wymazanie danych

Zgodnie z zasadami dotyczącymi danych na Instagramie, nawet po upływie 90 dni od usunięcia konta, portal ma dostęp do dostarczanych i wyświetlanych przez nas treści. A także sposobu korzystania z serwisu, oraz informacji o urządzeniach, na których korzystaliśmy z Instagrama. Opublikowane zdjęcia, filmy i zmiany statusu zostają skasowane, jednak informacje i treści związane z naszym kontem, udostępnione przez inne osoby, zostaną dostępne.

Czy można usunąć powiązanie konta z Facebookiem?

Jeżeli Twoje konto na Instagramie jest połączone z Facebookiem możesz usunąć to połączenie. W sekcji Ustawienia na Twoim Instagramowym koncie znajdziesz zakładkę Powiązania konta, tam możesz dowolnie zarządzać powiązanymi kontami, łączyć je lub usuwać połączenia między nimi.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News