It’s a Yeezy Season!

Raczej nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby Kanye’a Westa. Miliony sprzedanych płyt, pierwsze rzędy na pokazach mody, twórca najostrzejszych skandali muzycznych ostatnich lat i w końcu mąż Kim Kardashian. Od jakiegoś czasu współpracuje już z firmą Adidas, a parę dni temu premierę miała jego najnowsza kolekcja.

Ego samego Westa jest ogromne, zupełnie jak najnowsza Yeezy Season 3, którą przedstawił światu na publicznym wydarzeniu w Nowym Jorku, a dokładniej, na Madison Square Garden. Korzystając z okazji, postanowił również zareklamować swoją nową płytę The Life of Pablo, czyli jak zwykle pokazał, że jeżeli do czegoś się zabiera, to robi to na skalę światową i w sposób warty zapamiętania.

Mandatory Credit: Photo by Andrew H. Walker/WWD/REX/Shutterstock (5585909p) Kourtney Kardashian, Kendall Jenner, Khloe Kardashian, Kylie Jenner and Kim Kardashian, Karlie Kloss, Olivier Rousteing and Kris Jenner in the front row Yeezy show, Runway, Fall Winter 2016, New York Fashion Week, America - 11 Feb 2016

Na widowni nie zabrakło całej rodzinki Kardashianów, którzy ubrani w białe stroje prezentowali się niczym królewska sekta. Wśród gości znalelźli się również Anna Wintour, Lamar Odom i… Naomi Campbell, którą dało się dostrzec wśród modelek na pokazie. Bilety na to wydarzenie można było dostać online, ich cena jednak wahała się pomiędzy 40 a 90 dolarami.

Trzeba przyznać, że West potrafi wysoko podnieść poprzeczkę, zaledwie dwa dni na NYFW uczyniły jego pokaz najlepiej sprzedającym się i najczęściej komentowanym. Co w tym wszystkim jest najfajniejszego? Spośród 20,000 tysięcy ludzi, którzy pojawili się na Madison Square Garden, zaledwie 0,5% z nich należało do prasy i tabloidów. Raper przeszedł do swego rodzaju historii, prezentując swoje ubrania szerokiej publiczności, nawiązując kontakt z fanami.

yeezy-season-3-invite-jacket-02

A wy co o tym sądzicie? Projekty Kanye’a są dosyć odważne i z pewnością nie trafiają w gusta każdej publiczności, po jego buty jednak, w samej Warszawie, utworzono kolejkę pod sklepem na trzy dni przed ich oficjalną dostawą. Zerknijcie na jego najnowszą kolekcję, przygotowaliśmy całkiem sporą galerię.

tekst | Nicole Szczekocka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News