Powstały pierwsze w 100% wegańskie buty. Wodoodporne, wykonane z włókien konopi

Trzy buty lezace dookola lisci konopi

Na Kickstarterze pojawiła się nowa kampania, która może być przełomowa dla świata mody. Ekipa DopeKicks, pochodząca z Portugalii stworzyła, jak sama mówi, pierwsze wodoodporne buty z konopi, w stu procentach przyjazne środowisku.

Buty zostały wykonane z włókien konopi, podeszwa z gumy poddanej recyklingowi, a wkładki z naturalnego korka rosnącego na drzewach. Cechą wyróżniającą buty, ma być ich wodoodporność, dzięki której DopeKicks będą tak samo funkcjonalne w różnych warunkach pogodowych.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ekipa odpowiedzialna za powstanie butów potrzebowała czterech miesięcy, by pozyskać możliwie najtrwalszy materiał konopny. Produkcją podeszwy zajęli się portugalscy producenci, wykorzystując do ich produkcji podeszwy starych butów.

Efekty kampanii przerosły już oczekiwania pomysłodawców. Chociaż firma obrała sobie za cel uzbieranie 10 tysięcy dolarów, na ten moment udało się zebrać już 130 tysięcy dolarów, a kampania będzie trwała jeszcze przez 19 dni. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

ac0b32f8b53673a379379e58307c45a9 original Powstały pierwsze w 100% wegańskie buty. Wodoodporne, wykonane z włókien konopi

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News