iPhone 15 – nadchodzą wielkie zmiany

iPhone 15 co nowego Magazyn HIRO.pl

Apple, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 2,7 biliona dolarów, jest jedną z największych firm na świecie. Markata wkrótce wprowadzi na rynek nową serię iPhone’ów 15, a w dzisiejszym artykule omówimy, największe nadchodzące zmiany. Przyjrzyjmy się więc, co nowego pojawi się w nowej serii iPhone’ów 15.

1. USB Type-C

Jeśli plotki są prawdziwe, to słynny port Lightning, który jest częścią iPhone’a od ponad 10 lat, zostanie częścią podręczników do historii. Wygląda na to, że iPhone 15 po raz pierwszy przyjmie USB-C, co oznacza, że jeden kabel będzie w stanie ładować MacBooka, iPada i telefon po raz pierwszy. USB-C jest używane w laptopach i tabletach Apple od jakiegoś czasu, więc zmiana ma sens. Oczywiście kolejnym powodem, dla którego Apple przechodzi na USB-C, są nowe przepisy wymuszane na firmach technologicznych przez UE. Ustawodawcy chcą, aby wszystkie gadżety korzystały z tych samych portów ładowania do końca przyszłego roku.

2. Ulepszony aparat i aparat peryskopowy w wersji Pro Max

Jak wszyscy wiemy, aparaty iPhone’a są znane jako jedne z najlepszych, a w nowej serii iPhone’ów 15 firmy Apple zostały one zaktualizowane o jeszcze wyższy poziom. Podobnie jak seria iPhone 15 Pro, modele 15 i 15 Plus będą teraz wyposażone w tylne aparaty 48 MP. Jest to znacząca poprawa w stosunku do aparatów 12 MP ze starszych iPhone’ów 14 i 14 Plus. Inna wielka zmiana ma związek z aparatem iPhone’a 15 Pro Max, który ma teraz zainstalowany czujnik Sony IMX903. Wszystkie telefony z serii 15 będą miały przednie aparaty 12 MP.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nowe iPhone’y będą teraz również wyposażone w teleobiektyw z 3-krotnym zoomem, który będzie dostępny w Apple iPhone 15 Pro. Natomiast w modelu 15 Pro Max dostępny będzie 6-krotny zoom z technologią kamery peryskopowej (teleobiektyw z technologią Periscope, umożliwiający robienie zdjęć z zoomem do 5x-6x).

3. Dynamiczna wyspa

Dynamiczna wyspa wprowadzona po raz pierwszy w serii iPhone 14 Pro była bardzo lubiana przez użytkowników. Mając to na uwadze, Apple włączyło ją do wszystkich wariantów serii iPhone 15, które będą sprzedawane w Media Expert pod adresem: https://www.mediaexpert.pl/lp,nowy-iphone. Jest to znaczące ulepszenie dla modeli podstawowych.

4. Możliwości chipów

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak potężne są chipsety Apple, a w nowej serii iPhone’ów 15 również dokonano znacznego ulepszenia pod względem chipsetów. Chipset Apple A16, który wcześniej był używany w serii iPhone 14 Pro, jest teraz obecny w podstawowych wariantach serii iPhone 15 i jest to znacząca aktualizacja w stosunku do starszych iPhone’ów. Podsumowując, oto zainstalowane chipsety:

  • Apple iPhone 15 i 15 Plus – A16 Bionic;
  • Apple iPhone 15 Pro i 15 Pro Max – A17 Bionic.

5. Nowa obudowa smartfonów

W nowej serii iPhone’ów 15 firmy Apple wprowadzono również pewne zmiany w konstrukcji obudowy telefonu. Nowe telefony będą miały lekko zakrzywioną konstrukcję, zapewniając użytkownikom lepszy chwyt podczas ich trzymania. Według doniesień, iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą korzystać z ramki “Titanium”, która w pewnym stopniu zmniejszy wagę tych telefonów.

6. RAM

W nowej serii iPhone 15 Pro zwiększono również pojemność pamięci RAM. 6 GB RAM dostępne w poprzedniej serii iPhone 14 Pro zostało ulepszone do 8 GB w serii iPhone 15 Pro. iPhone 15 i 15 Plus będą miały 6 GB pamięci RAM.

7. Pojemność baterii nowej serii Apple iPhone 15

Użytkownicy często borykają się z frustracją związaną z wydajnością baterii, ale w przypadku nowej serii Apple iPhone 15 wydaje się, że problem ten zostanie rozwiązany. W nowej serii pojemność baterii została znacznie zwiększona. Na przykład podstawowy model iPhone 15, zamiast 3,279 mAH instalowanego w iPhone 14 ma teraz 3,877 mAH.

8. Przycisk akcji (podobno)

W nowej serii iPhone’ów Pro pojawi się przycisk akcji podobny w znacznym stopniu do przycisku akcji na Apple Watch Ultra. Przycisk ten zastąpi przycisk Ring/Silent iPhone’a. Dodanie tego nowego przycisku pozwoli użytkownikom na łatwe wykonywanie różnych funkcji na telefonie.

Zobacz też: Sztuczna Polska: „Ustalam w ten sposób moją relację z naszym krajem” [WYWIAD]

Sztuczna Polska: „Ustalam w ten sposób moją relację z naszym krajem” [WYWIAD]

Materiał partnerski

2.3/5 - (9 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News