Instagram przeciwko dysmorfii. Z aplikacji znikną filtry przypominające efekty operacji plastycznych

Dziewczyna przeglądająca się w tablecie

Jeśli jesteście jedną z osób, która niekoniecznie pragnie powiększyć sobie usta, czy wypełnić policzki, ale jest ciekawa, jakby wyglądała w takiej odsłonie, dobrze wiecie, że nie ma lepszego miejsca na takie eksperymenty niż baza filtrów na Instagramie.

Od kiedy w aplikacji pojawiła się wyszukiwarka filtrów AR, nasze życie z pewnością się zmieniło. Tyle możliwości, by wyglądać inaczej. Jednym z najpopularniejszych szybko stał się filtr Plastica, stworzony przez Teresę Fogolari, który zmniejsza nos, podnosi kości policzkowe i daje ogromne usta. Filtr został użyty ponad 200 milionów razy, a to mówi samo za siebie.

Jednak to już wkrótce może się zmienić. Firma odpowiedzialna za funkcję filtrów AR – Spark AR ogłosiła swoje plany, których celem jest zakazanie filtrów, które przypominają efekt chirurgii plastycznej i powstrzymanie szerzącego się problemu dysmorfii.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


I chociaż dla niektórych z was, zaostrzone zasady udostępniania filtrów mogą brzmieć jak pretekst do zepsucia dobrej zabawy, to badanie z 2018 roku wykazało, że wyidealizowanie postacie, jakie możemy oglądać na Instagramie mają szkodliwy wpływ na postrzeganie własnego ciała.

Firma Spark AR nie ogłosiła, kiedy nastąpi masowe usunięcie filtrów zmieniających wygląd.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News