Huczne divorce party, czyli jak świętować rozwód z przytupem

divorce party

Rozwód to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka – niektórzy twierdzą, że to sprawa o wiele istotniejsza od ślubu. W społeczeństwie, w którym pary rozwodzą się częściej niż kiedykolwiek wcześniej, nauczyliśmy się… cieszyć z rozstania. I to w bardzo huczny sposób!

Czym jest divorce party?

Divorce party, czyli świętujemy rozwód

Impreza rozwodowa, czyli już od dawna modne na Zachodzie Divorce party, to wydarzenie, które pozwala na pogodzenie się z rozwodem i rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Koncepcja jest bardzo prosta: kiedy sąd wyda już decyzję na temat trwałego rozłączenia więzów małżeńskich, rozwódka lub rozwodnik wydają przyjęcie dla swoich przyjaciół, a czasami nawet rodziny.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Doda i jej impreza rozwodowa

Bodaj najbardziej kultowym divorce party w dotychczasowej historii Rzeczypospolitej Polskiej była impreza Dody, która przyjechała na wydarzenie limuzyną, i to w sukni ślubnej, która w tym wypadku miała symbolizować rozpoczęcie nowego życia (choć bez żadnego Nergala czy innego Emila u boku).

Choć zwykle imprezy rozwodowe nie są aż tak huczne (z wiadomych względów ekonomicznych), to można śmiało uznać, że Doda przetarła pewne szlaki, dzięki czemu coraz więcej osób przestało mieć opory przez zorganizowaniem czegoś podobnego.

Przeglądając internet, znajdziemy dziesiątki firm z całej Polski, które organizują imprezy rozwodowe. Co ciekawe, bardzo często są to ci sami specjaliści, którzy jeszcze do niedawna zajmowali się wyłącznie wedding planningiem, a teraz mają w ofercie oba rodzaje przedsięwzięć. Świat pędzi do przodu, co?

Szalone pomysły na divorce party

Firmy organizujące divorce party mają w swojej ofercie najbardziej szalone przedsięwzięcia, jakie tylko możemy sobie wyobrazić – i są zwykle również otwarte na sugestie rozwódki lub rozwodnika. W efekcie usłyszeliśmy już o naprawdę ekscentrycznych wydarzeniach tego rodzaju.

Przeglądając fora, media społecznościowe czy dedykowane strony, nie sposób przejść obojętnie obok pomysłów takich jak: topienie obrączek w szampanie, rzucanie przedmiotami w zdjęcie byłego lub byłej, a także kupno tortu z jej lub jego podobizną, oczywiście odpowiednio karykaturalną lub niekorzystną.

Zachęcamy jednak do tego, żeby nie wyżywać się na byłym partnerze, tylko skupić się na swojej własnej nowej drodze i swojej własnej frajdzie – dlatego świetnym pomysłem jest zabawa dokładnie w taki sposób, w jaki chcemy. Mogą to być gokarty, może być zakrapiana huczna impreza, może być posiadówka w domu i wypłakanie ostatnich żali w ramiona przyjaciół.

Możliwości jest naprawdę dużo, a decyzja należy wyłącznie do nas; należy pamiętać też, że nie zawsze trzeba skorzystać z usług firmy organizującej divorce parties, bo niektóre z tych pomysłów można śmiało ogarnąć samemu.

Kiedy zdecydować się na imprezę rozwodową?

Zanim jednak zdecydujemy się na divorce party, warto wziąć pod uwagę kilka czynników – przede wszystkim nasz stan psychiczny. Imprezowanie tuż po rozwodzie może nie zawsze być dobrym pomysłem – czasami warto odczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy, by w pełni pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Nie ma nic złego w tym, że żałoba po zerwaniu może chwilę potrwać.

Według psychologów wyszczególniamy kilka faz wspomnianej żałoby i dotyczy to większości rozstań:

1. Zaprzeczenie

Nie jesteśmy w stanie pogodzić się z sytuacją; myślimy, że wszystko jeszcze się ułoży. Jest to naturalna reakcja mózgu na zaistniałą sytuację.

2. Gniew

Gniew na byłego partnera, na rzeczywistość, na siebie, na wszystko dookoła… po rozwodzie naturalne jest, że potrafimy się gniewać. To również całkowicie normalna sprawa.

3. Załamanie

Depresja pojawia się, gdy już dotrze do nas powaga całej sytuacji. Warto wtedy jak najlepiej o siebie zadbać, sprawiać sobie drobne przyjemności i postarać się zająć czymś głowę.

4. Akceptacja

To właśnie w tym momencie najzdrowiej będzie – jeśli chcemy – zdecydować się na divorce party. Nie wcześniej, bo może wyjść kwaśno, smutno i w ogóle nie za ciekawie!

Dojrzała osoba będzie świętować zerwanie, gdy już się całkowicie z nim pogodzi. Warto poczekać na odpowiedni moment, aby przeżyć najlepszą imprezę swojego życia – a na pewno najbardziej godną zapamiętania.

Zobacz także: Co to jest grooming?

Co to jest grooming?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News