H&M w związku z pożarami w Amazonii przestanie sprowadzać skórę z Brazylii

Zdjęcie płonących lasów

W obliczu globalnego poruszenia związanego z pożarami niszczącymi lasy deszczowe w Amazonii, H&M wydał oficjalne oświadczenie w sprawie produkcji swoich ubrań.

W ciągu ostatnich kilku lat branża modowa została poddana szczegółowej kontroli pod kątem wpływu na naszą planetę i tego, jak przyczynia się do obecnego kryzysu klimatycznego.

Ponieważ świat dosłownie płonie na naszych oczach, konieczne są natychmiastowe działania. W ubiegłym miesiącu 32 firmy modowe podpisały Pakt o Modzie, koncentrując się na zmianach w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Teraz na pożary w Amazonii zareagował H&M ogłaszając, że nie będzie już używać skóry pochodzącej z tego regionu.

Z powodu pożarów w brazylijskiej części lasów deszczowych Amazonii i ich powiązań z produkcją bydła, postanowiliśmy tymczasowo zrezygnować ze sprowadzania skóry z Brazylii. Zakaz będzie obowiązywał dopóki nie zostaną wprowadzone wiarygodne zmiany i dopóki nie będziemy pewni, że kupowanie skóry z tego regionu nie przyczynia się do szkód dla środowiska – czytamy w oświadczeniu.

Szkoda, że decyzja ma jedynie tymczasowy wymiar, jednak sądzimy, że w tej sytuacji nawet najmniejsza decyzja jest ważnym krokiem w dążeniu do ratowania planety.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News