Historia i powstanie marki Fleshlight

Edukatorka Seksualna Natalia Podmokły prezentuje Fleshlight

Gadżety erotyczne dla mężczyzn są często używane przez dorosłe osoby do eksploracji swojej seksualności i zwiększenia przyjemności w intymnych związkach. Wiodącym producentem akcesoriów erotycznych jest marka Fleshlight. W artykule przybliżymy historię powstania firmy oraz oferowany asortyment.

Potrzeba jest matką wynalazków – jak powstał Fleshlight?

Pomysł stworzenia Fleshlighta zrodził się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku., w wyniku osobistych doświadczeń byłego policjanta Stevena Shubina, który musiał zrezygnować z aktywności seksualnej ze względu na bliźniaczą ciążę swojej 46-letniej żony Kathy. Steven chciał stworzyć nowoczesny produkt dedykowany mężczyznom, który dostarczyłby realistycznych i satysfakcjonujących doznań podczas masturbacji. Na rynku dostępne były jedynie nieporęczne, nierealistyczne masturbatory, które nie odpowiadały potrzebom mężczyzn.

Jak wyglądał proces tworzenia i opatentowania Fleshlight?

Przy tworzeniu modelu masturbatora, Stevenowi Shubinowi zależało, aby materiał w dotyku przypominał ludzkie ciało. Prace przeprowadzał w swoim garażu, mieszając olej mineralny z tworzywami termoplastycznymi. Metodą prób i błędów opracował mieszankę materiałów medycznych i polimerowych – miękkich, elastycznych, zapewniających autentyczne wrażenia sensualne.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pierwotna forma masturbatora wyglądem przypominająca manekina od żeber do kolan, nie przyjęła się na rynku, ze względu na nieporęczny rozmiar. Rozumiejąc potrzeby mężczyzn, twórca opracował model kształtem przypominający latarkę. Produkt był przenośny, poręczny i przede wszystkim dyskretny. Natomiast nazwa marki Fleshlight jest kombinacją angielskich słów flashlight – latarka oraz flesh – ciało. W 1998 roku Steven Shubin zgłosił swój pomysł oraz materiał SuperSkin w urzędzie patentowym.

Czy Fleshlight dokładnie oddaje miejsca intymne?

Synowie Shubina zaangażowali się w pracę związaną z wykonywaniem odlewów. Wpadli oni na pomysł zatrudnienia modelek porno. Pierwszymi były Stoya Destroya oraz Riley Reid. Pierwsze masturbatory marki Fleshlight przygotowano w oparciu o zdjęcia i odlewy warg sromowych oraz anusów. Praca modelek była trudna i wymagająca – masa gipsowa służąca do wykonywania odlewów była zimna i mokra, sprawiając, że kobiety musiały uprzednio się podniecić, aby ich narządy płciowe były odpowiednio nabrzmiałe.

Modele masturbatorów Fleshlight oparte na budowie narządów płciowych aktorek Stoya oraz Riley, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Produkt zyskał uznanie użytkowników ze względu na intensywność i realistyczne doznania. Tekstura i elementy znajdująca się wewnętrzn sprawiają, że ta penetracja jest niezwykle przyjemna.

Sklep internetowy N69.pl oferuje szeroki wybór artykułów marki Fleshlight. W latach 2021-2023 sprzedawca został nagordzony statuetką Ceneo za najlepszy sklep internetowy objęty programem Zaufanych Opinii w kategorii styl życia. W sklepie N69.pl klienci mają dostęp do asortymentu z wsparciem ekspertów i sprawną obsługą klienta. Sklep umożliwia porównywanie produktów, co pomaga minimalizować ryzyko zakupu nieodpowiedniego gadżetu.

Odczarowywanie seksualności mężczyzn

Założyciel marki Fleshlight otwarcie walczy o normalizację męskiej masturbacji. W licznych wywiadach i artykułach stara się przedstawiać zalety, wynikające z autoerotyzmu i stosowania zabawek erotycznych.

Steven Shubin postuluje, że używanie gadżetów erotycznych może przynieść wiele korzyści dla mężczyzn, którzy są zainteresowani odkrywaniem swojej seksualności:

– zwiększenie przyjemności seksualnej – gadżety erotyczne zostały zaprojektowane w celu dostarczenia dodatkowej stymulacji i przyjemności, co może przyczynić się do osiągnięcia bardziej intensywnych i satysfakcjonujących doznań podczas seksu lub masturbacji,

– odkrywanie i eksploracja – asortyment erotyczny może pomóc mężczyznom lepiej poznać swoje ciało, preferencje i obszary erogenne. Pozwalają na eksplorację nowych doświadczeń seksualnych, co może wpłynąć pozytywnie na intymne relacje,

– wspomaganie erekcji i wytrzymałości – gadżety marki Fleshlight pomagają mężczyznom w utrzymaniu erekcji i opóźnieniu ejakulacji, co przynosi korzyści podczas współżycia,

– zwiększenia zaufania i komunikacji – wprowadzenie gadżetów erotycznych do życia intymnego wymaga otwartej komunikacji z partnerką. Rozmawianie o swoich pragnieniach i fantazjach wzmacnia zaufanie i zbliża do siebie,

– rozrywka i eksperymentowanie – używanie zabawek erotycznych jest ekscytujące i dodaje nowej przyjemności do życia seksualnego,

– odprężenie – aktywności związane z gadżetami erotycznymi redukują stres i napięcia, wpływając pozytywnie na rozluźnienie i relaks.

obraz 1 Historia i powstanie marki Fleshlight

Zaangażowanie w działalność charytatywną

Marka Fleshlight uczciwie podchodzi do kwestii honorarium dla swoich modelek. Oprócz wyznaczonego wynagrodzenia aktorki uzyskują również tantiemy od sprzedaży poszczególnych modeli masturbatorów, w których udostępniły odlew swoich miejsc intymnych.

W 2014 roku firma finansowała operacje rekonstrukcji piersi dla kobiet po mastektomii, a także wspierała akcje ratowania azjatyckich słoni.

Działalność marki Fleshlight

Obecnie produkcja masturbatorów na rynek europejski odbywa się w Sewilli w Hiszpanii. Tam również znajduje się europejska siedziba firmy. Fabryka w Austin w Teksasie produkuje natomiast gadżety erotyczne na rynek Ameryki Północnej oraz Australii. Marka dysponuje kilkunastoma modelami masturbatorów różniących się wielkością, kolorem, czy wnętrzem. Wszystkie produkty łączy jednak kompaktowość, bezpieczeństwo i możliwość wielokrotnego użytkowania.

Tekst opracowany przez edukatorkę seksualną Natalię Podmokły.

Zobacz też: Które emoji są najlepsze do sekstingu?

Które emoji są najlepsze do sekstingu?

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News