HIRO weekenduje

The Adicts at SO36. Kreuzberg-Berlin

Nie zwalniamy tempa! Kolejny weekend, kolejne imprezy, kolejna dawka prawdziwych emocji. Sprawdźcie nasze propozycje i zapomnijcie o nudzie.

PIĄTEK

1

Święta z Högni Egilsson (Gus Gus / Hjaltalin)

Högni Egilsson zaprezentuje utwory Gus Gus, Hjaltalin oraz HE w wersjach zupełnie akustycznych przy akompaniamencie fortepianu/gitary. Högni chciałby zaprezentować je polskiej publiczności w ten „surowy sposób”.

*Gdzie: Miłość (Kredytowa 9)

*Start: 20:00

*Wstęp: 50 zł (I pula)

MAGDA & RED ROBIN : bshosa b’day bash @ 1500m2

Gość absolutnie wyjątkowy – kobieta, przez wielu nazywana czarodziejką parkietu, a przy okazji ultraziomalka rozbrajająca uśmiechem – MAGDA w towarzystwie mnóstwa lokalnych DJ-ziomków.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia (Emilii Plater 29)

*Start: 22:00

*Wstęp: 40 zł

6 urodziny Warsaw Mechanism w/ Dj Murphy x Redhead x Ben Fraser

Porządna maszyna po sześciu latach dopiero się rozpędza. Przed Wami kolejne święto muzyki techno w postaci urodzin Warsaw Mechanism, które już dawno wyszły poza ramy zwykłego baletu.

*Gdzie: SEN PSZCZOŁY (Grochowska 301/305)

*Start: 22:00

*Wstęp: 40 zł

donGURALesko – MAGNUM IGNOTUM!

Premierowa trasa koncertowa albumu MAGNUM IGNOTUM to w skrócie: nowy materiał, nowa jakość, stary skład. To ósmy solowy album donGURALesko, który podczas swojej piętnastoletniej przygody z muzyką rap ugruntował sobie pozycję w absolutnej czołówce polskich wykonawców tego gatunku.

*Gdzie: 55 (Żurawia 32/34)

*Start: 20:00

*Wstęp: 35 zł

ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 201

Zobacz najlepszy thriller, najlepszy dramat, najlepszy film akcji oraz najlepszy film science-fiction roku w jedną noc!

*Gdzie: warszawskie Multikina

*Start: 22:00

*Wstęp: 21 – 33 zł

GIRLS TO THE FRONT

Dziewczyny do przodu po raz szósty! Jest to wyjątkowa edycja, ponieważ, poza koncertem i afterem, tego wieczoru swoją premierę będzie miał PIERWSZY DZIEWCZYŃSKI ZIN!

*Gdzie: Klubojadalnia Eufemia (Krakowskie Przedmieście 5)

*Start: 21:00

*Wstęp: 4 zł

Star Wars czyli szkolna dyskoteka

Szkolna Dyskoteka to powrót do przeszłości gdzie nikt nie zastanawiał się nad techniką miksowania a raczej myślał jak zagadać do koleżanki z 6c. Teraz motywem przednim są Gwiezdne Wojny!

*Gdzie: Parking Bar (Nowogrodza 27)

*Start: 22:00

*Wstęp: 10 zł

Nowa odsłona warszawskich witryn sklepowych || Festiwal FORMA

Rybny, księgarnia, pasmanteria, sklep zielarski. Osiem witryn warszawskich sklepów zyska nowe życie dzięki polskim projektantom.

*Gdzie: Mokotów, Saska Kępa, Śródmieście

*Start: 19:00

*Wstęp: wolny

SOBOTA

2

Sztuka w naszym wieku

To subiektywna opowieść o sztuce, którą autorzy — Rafał Dominik oraz Szymon Żydek —prezentują jako nierozłączny element codzienności. Wystawa przybrała formę instalacji, stając się przestrzenią do testowania różnych sposobów mówienia i prezentowania sztuki.

*Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki (Małachowskiego 3)

*Start: 14:00

*Wstęp: wolny

MOVE MÓZG #4

Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień. Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg! Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia.

*Gdzie: MÓZG (Jana Zamoyskiego 20)

*Start: 22:00

*Wstęp: 15 zł

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy

Bożonarodzeniowy Kiermasz Płytowy, podczas którego będzie można zakupić prezenty dla rodziny i przyjaciół, po prostu dla wszystkich. Najbliższych. Jak zwykle u „źródła”, czyli niezależnych wytwórni i dystrybutorów.

*Gdzie: Pardon, To Tu ( Pl. Grzybowski)

*Start: 12:00

*Wstęp: wolny

Koncert: KaeN + Juras

Mój rap jest wściekły, chory, a czasami zabawny”. KaeN rapuje od 12 roku życia i z pewnością jest bardzo dobry. Kto nie chciałby usłyszeć tego wytatuowanego, zamaskowanego artysty na żywo?

*Gdzie: niePowiem (Nowy Świat 27)

*Start: 21:00

*Wstęp: 25 zł

BROOKS WAS HERE 

BROOKS WAS HERE zagra materiał, który znajdzie się na najnowszym wydawnictwie pt. „III”. Będzie to emocjonalny post-hardcore, połamane rytmy i polskie teksty. PERU to trzy osoby, trzy instrumenty, jeden zgiełk. Najbliżej im do takich gatunków jak noise czy post punk.

*Gdzie: Chmury (11 listopad 22)

*Start: 20:00

*Wstęp: 15 zł

NIEDZIELA

3

Kiermasz bożonarodzeniowy

Wśród ogromnego asortymentu rękodzieła znajdą się: tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, ręcznie malowane bombki, stroiki i kartki świąteczne, haftowane obrusy i serwetki, koronki oraz tkaniny dwuosnowowe.

*Gdzie: Państwowe Muzeum Etnograficzne (Kredytowa 1)

*Start: 10:00

*Wstęp: wolny

Koncert: Rita Pax

RITA PAX to przyjemny powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej, powstały z inspiracji rockiem lat 60., psychodelią i soulem, przefiltrowanych przez nowoczesną wrażliwość. Muzyka grupy plasuje się pod szyldem „alternatywny rock-soul”.

*Gdzie: Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)

*Start: 21:30

*Wstęp: 30 zł

BAZARCH

Jedyne targi książki o architekturze i mieście. Będą książki mądre i piękne, bestsellery i niskonakładowe rarytasy, gry, plakaty i wiele więcej dóbr około architektonicznych, miejskich i varsavianistycznych.

*Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy (Bracka 25)

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

Fashion in Warsaw ŚWIĘTA

Fashion in Warsaw to targi polskiej, niezależnej mody. Czeka na Was 50 najlepszych, różnorodnych polskich projektantów z ubraniami, biżuterią i dodatkami.

*Gdzie: Kinoteka PKiN (Plac Defilad 1)

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

Vintage Market – edycja świąteczna

Dla fanów dobrego stylu, pasjonatów mody i poszukiwaczy skarbów. Wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, które pozwoli zdobyć ubrania, buty i dodatki w stylu vintage i retro!

*Gdzie: Nowy Fort (Stefana Czarnieckiego 51)

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

CAŁY WEEKEND

4

Koncert życzeń

„Koncert życzeń” w odróżnieniu od klasycznie skonstruowanego dramatu składa się jedynie z rozbudowanych didaskaliów, które stanowić mają partyturę i komentarz do scenicznych działań. Główną i jedyną rolę w spektaklu Yany Ross gra Danuta Stenka.

*Gdzie: Tr Warszawa (Marszałkowska 8)

*Wstęp: 60 zł

Małgorzata Goliszewska CZEŚĆ I DZIĘKI ZA RYBY

Tytuł wystawy jest cytatem z fantastycznonaukowej powieści Douglasa Adamsa „Autostopem przez galaktykę”. Jest to ostatnia wiadomość przekazana ludzkości przez delfiny. I to właśnie one są bohaterami projektu artystki. Wystawa twa do 10 stycznia.

*Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Jazdów 2)

*Wstęp: wolny

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News