Henry No Hurry wydał książkę i rusza w trasę po Polsce!

Henry No Hurry wydał książkę i rusza w trasę po Polsce!
fot. Kathe Shramko

Wawrzyniec Dąbrowski tworzący jako Henry No Hurry wypuścił niedawno nakładem wydawnictwa Paśny Buriat książkę „Alchemia czarnych lodowców”. Teraz rusza w trasę po Polsce. Tournée będzie składać się z koncertów (odbędą się w bibliotekach, kinach i teatrach) i spotkań autorskich. Co ciekawe, w planie są też już koncerty zaplanowane na wiosnę 2024 roku.

O autorze

Henry No Hurry Alchemia Czarnych Lodowcow fot Kathe Shramko Henry No Hurry wydał książkę i rusza w trasę po Polsce!
fot. Kathe Shramko

Wawrzyniec Jan Dąbrowski (ur. 1982), choć urodzony na warszawskim Żoliborzu, mawia, że z gór był od zawsze. Komponuje, gra i pisze. Na swoim koncie ma 19 wydawnictw fonograficznych i przeszło pół tysiąca koncertów, w tym występy na takich festiwalach jak Open’er Festival (2010) czy Off Festiwal (2018). Od 2017 roku oddany niszowemu projektowi na poły muzycznemu, na poły podróżniczemu, jednoosobowemu, obwoźnemu zakładowi koncertowemu – Henry No Hurry. Włóczykij, samotnik i umiarkowany eskapista. Przez kolegów muzyków określany mianem pustelnika arystokraty. Od ponad 15 lat związany z myślą wschodu oraz tym, co nazywa praktyką bezruchu. Mieszka w różnych miejscach, obecnie w Górach Kaczawskich.

O projekcie Henry No Hurry

Jeden samochód, kilka instrumentów.
Bez pośpiechu, bez oczekiwań.
Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”.
Raz Henry a raz Harry.
Dr Jekyll i Mr Hyde.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego [udzielającego się wcześniej m.in. w zespołach Henry David’s GUN i Letters From Silence] wyruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził ponad 330 miejsc w kilku krajach [Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia]. Henry No Hurry zagrał trasę koncertową, między innymi, po schroniskach górskich, po prywatnych mieszkaniach, a w 2020 przemierzył Polskę od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę dając występy w tak nietypowych miejscach jak: złomowisko aut, opuszczony dworzec PKS czy wnętrze starej cerkwi. Nie zabrakło go także na festiwalach – z OFF Festivalem [2018], MiedziankaFest [2019], Songwriter Łódź Festiwal [2021], Kino Na Granicy [2021] oraz Patrząc na wschód [2020] na czele.

Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego kompozycje z pogranicza gatunków indie-folk oraz singer-songwriter przeplatane są licznymi anegdotami i ekscentrycznym filozofowaniem. Urozmaicone instrumentarium [gitary, ukulele, pianino, przeszkadzajki], nierzadko zapętlane przy pomocy loopera, tworzy wiele planów, a tym samym wrażenie jakby na scenie występowała więcej niż jedna osoba. Niektórzy odnajdują w tym spektaklu emocjonalność zbliżoną do takich wykonawców jak: Fink, Bon Iver czy Glen Hansard.

Jesienna trasa koncertowa bezpośrednio związana jest z wydaną w 2023 roku książką pt. „Alchemia Czarnych Lodowców” [wydawnictwo Paśny Buriat].

Jak mówi o niej sam autor:

„Ta, tworzona równolegle do warstwy muzycznej, powieść drogi, stanowi niejako podsumowanie sześciu lat doświadczeń eksperymentu pod nazwą Henry No Hurry”.

Możemy spodziewać się zatem zarówno zabawnych anegdot z życia w trasie koncertowej, opowieści o „zimowych odosobnieniach” jak i wielu innych luźnych przemyśleń, podanych z humorem i bez patosu.

Henry No Hurry ma również na swoim koncie trzy płyty „The Calving Of Inner Glaciers” [2019], „Maroon Dot” [2020] oraz „Koniec z panem” [2022]. Gra wyjątkowe koncerty!

O książce „Alchemia Czarnych Lodowców”

Alchemia Wawrzyniec okladka Henry No Hurry wydał książkę i rusza w trasę po Polsce!
„Alchemia czarnych lodowców”

To, przesycona symboliką i realizmem magicznym, powieść drogi.

Dwaj muzycy, Henry i Harry, wyruszają w tajemniczą podróż, która początkowo przynosi upragnioną ulgę oraz wyczekiwane od dawna uczucie świeżości i zachwytu.

Przemierzane kilometry zdają się jednak w osobliwy sposób oddziaływać również na tektonikę ich stanów psychicznych.

Niepostrzeżenie znajoma rzeczywistość zaczyna się rozklejać i tracić wyraźne kontury, a bohaterowie stają przed pytaniem: czy to ucieczka, czy dążenie ku czemuś? A może ich podróż odbywa się w g ł ą b ?

Kiedy siatka współrzędnych geograficznych znika całkowicie, egzystencjalne otwarcie przybiera charakter tak gwałtowny, iż nieuchronnie prowadzi do pytań o własną poczytalność…

Fragment książki

„Przebyło się więc wreszcie ten nieskończenie martwy dystans, tę drogę widmo – od końca do początku.
Zaczynało się znowu chcieć.
Zaczynało się znowu żyć.
Znów się zaczynało.

Gnało nas na peryferia, na rubieże, ku kresom. Przeczuwaliśmy, że poza orbitami rozpędzonych miast musi przecież istnieć jakiś zupełnie inny wymiar. I teraz, właśnie teraz, potrzeba sprawdzenia tego stała się silniejsza od całej reszty. Byliśmy gotowi na wszystko! Chcieliśmy włożyć palec w ranę życia, poczuć ból, poczuć przyjemność, poczuć c o k o l w i e k, co wyrwałoby nas z tego stanu nieznośnej bylejakości. Uciekaliśmy z raju, który niepostrzeżenie stał się dla nas zdecydowanie za ciasny”.

Trasa jesienna

05.10 – Nowe Miasto nad Wartą

06.10 – Syców

07.10 – Czastary

08.10 – Doruchów

12.10 – Wałbrzych ***

13.10 – Świerzawa

14.10 – Boguszów-Gorce

15.10 – Przesieka

17.10 – Rzeszów ***

18.10 – Kraków ***

19.10 – Cieszyn ***

20.10 – Zabłocie k. Strumienia ***

25.10 – Goleniów

26.10 – Kostrzyn

27.10 – Nowe

09.11 – Łódź

10.11 – Warszawa

11.11 – Żółtańce ***

*** – spotkania autorskie

Plany koncertowe na wiosnę 2024 roku

21.03 – Suchorzów

22.03 – Kraśnik

23.03 – Kazimierz Dolny

06.04 – Biernatki/Kórnik

07.04 – Wiatrowiec/Wągrowiec

08.04 – Poznań

09.04 – Rokietnica

12.04 – Gorzów Wielkopolski

13.04 – Szczecin

14.04 – Nowogard

20.04 – Wrocław

21.04 – Mała Kamienica

Obserwuj Henry No Hurry

Facebook

Instagram

Zobacz też: Jak chronić psa przed kleszczami?

Jak chronić psa przed kleszczami?

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News