Górskie kozy zostały ewakuowane. Powód? Pragnęły ludzkiego potu i moczu

Ewakuacja kóz

Waszyngton przeżywa właśnie kryzys z powodu nagłego wzrostu kóz, które mają wyjątkowo nietypowe zachcianki w Olympic National Park.

Problem rozrósł się do takiej skali, że władze musiały zacząć podejmować poważne kroki. Z doniesień wynika, że co najmniej 375 kóz został odeskortowanych helikopterem z dala od spacerujących i trenujących.

Wystraszona kobieta

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kozy nie są jednak nowym fenomenem parku. Od wieku kozy są stałą częścią parku, jednak dopiero niedawno nauczyły się one pozyskiwać minerały z ludzkiego moczu pozostawionego po drodze przez turystów. Sama obsesja nie byłaby jednak problem, gdyby kozy nie sprawiały realnego zagrożenia. W 2010 roku jeden z turystów podążający ścieżkami został wyśledzony i zaatakowany przez jedną z kóz i niestety wykrwawił się na śmierć.

Na razie, większość kóz znalazła nowe domy poza parkiem, a władze obiecują kontynuację akcji usuwania kóz, aby zapewnić bezpieczeństwo turystom w przyszłym sezonie.

Tekst: Natalia Joanna Bajor

3/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News