Migracje II: spektakl Polek o kobietach w Australii

czarnobialy portret dwoch kobiet jedna blondynka druga szatynka obydwie maja zwiazane wlosy w kucyk i sa ubrane w biale topy ich ciala sa opsypane maka

Dwie młode kobiety – kreatywne, pełne pomysłów, silne i gotowe do działania. Artystki, które nie boją się podejmować wyzwań twórczych. Tancerki, dla których ruch jest koniecznością, ale i jednym z najpiękniejszych środków przekazu i kontaktu z publicznością, podjęły się realizacji niezwykłego przedsięwzięcia.

W Australii, na krańcu świata, w ramach Projektu Migracje powstanie spektakl MIGRACJE II, będący pozytywnym manifestem, stworzonym przez kobiety i o kobietach.

Dlaczego Australia? Podróż na przeciwległy kraniec świata, ma przybliżyć je do dzikiej i nieokiełznanej natury, innej kultury oraz innych kobiet – a może właśnie takich samych jak one?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dwie tancerki blondynka i szatynka w takich samych strojach tancza w jasnym przestrzennym korytarzu na zdjeciu jest napis projektat migracje migracje

Sonia Egner to pomysłodawczyni Projektu Migracje, zawodowa tancerka, choreograf, instruktor pilates. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu i prestiżowej uczelni Codarts Dance Academy w Holandii.

Aneta Socowa, współtwórczyni drugiej części Projektu Migracje, tancerka, fizjoterapeutka, hipoterapeutka i dyplomowany instruktor tańca.

Wspólnie kontynuują ideę zainicjowanego w 2012 roku multidyscyplinarnego Projektu Migracje, którego celem jest połączenie różnych form artystycznych oraz zgłębienie samego zagadnienia tytułowych ’Migracji jako formy mobilności przestrzennej.

By ten pomysł odniósł sukces, potrzebna będzie pomoc. Projekt można wesprzeć finansowo za pomocą serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi. Dołożenie cegiełki do tego przedsięwzięcia  otworzy drzwi do spełnienia  marzeń i przyczyni się do powstania czegoś wyjątkowego i kreatywnego.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak
Zdjęcie wyróżniające: Bubusława Górny

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News