Gdzie będzie pasować pościel w kwiaty? Podpowiadamy! 

pościel w kwiaty

Uwielbiasz motywy kwiatowe, ale nie masz pewności jak je dopasować do wnętrza swojej sypialni? A może zastanawiasz się, jakie motywy kwiatowe najbardziej pasują do wystroju, jaki aktualnie prezentuje się w Twojej sypialni? Odpowiedzi na temat kwiatowych motywów na pościelach i ich dopasowania do wnętrz znajdziesz w naszym nowym artykule! – Zapraszamy! 

Pościel w kwiaty — popularny motyw 

Pościel w kwiaty jest chętnie wybierana ze względu na możliwość dopasowania do wielu stylów. Są kwiaty i motywy kwiatowe, które przypisane są konkretnym stylom wnętrzarskim, na przykład różne, czy motywy w duże liście tropikalnych roślin. Oto kilka przykładów: 

  • Pościel w róże — Pościel w róże to już klasyka. Uwielbiany przez większość romantyczny motyw świetnie komponuje się ze stylami takimi jak retro, rustykalny i vintage. Wszędzie tam, gdzie chcemy podkreślić znaczenie folkloru lub sprawić, że będzie bardziej romantycznie i swojsko. 
  • Pościel w drobną „łączkę”  — Motyw w łączkę, delikatne kwiaty może być subtelnym dodatkiem do wielu rodzajów wnętrz. Od skandynawskiego, aż po vintage, czy shabby chic. 
  • Pościel w tropikalne liście — Tropikalne liście to zwykle pościele z przeważającymi odcieniami zieleni. Świetnie wyglądają w kompozycjach z odcieniami brązu, beżu i bieli oraz dodatkach z juty czy bambusa. Często wybierane jako uzupełnienie stylu boho, a nawet dużo cięższego — glamour. 
  • Pościel w kwiaty łączona z innymi motywami — Czasem pościele w kwiaty są łączone w fantazyjne formy. Bywają elementem pościeli w kształty geometryczne lub imitujące malowanie akwarelami. Często dopasowują się do wnętrz nowoczesnych lub eklektycznych. 

Pościel w kwiaty a styl wnętrzarski 

Pościel w kwiaty to popularny motyw, a wielość motywów po dokładnym się im przyjrzeniu sprawia, że nie można wskazać pełnej listy stylów wnętrzarskich, w których pościele w kwiaty będą pasować. Na pewno pościel w kwiaty stwarza mocne pole do popisu dla designerów. Roślinność w naturze otacza nas z każdej ze stron i to w rozmaitych formach. Zatem koncentrowanie się tylko na motywie w róże, czy palmy jest z pewnością niepełne i być może niewystarczające. Lista roślin i pomysłów na wykorzystanie motywu roślinnego na pościelach z pewnością nigdy nie będzie zamknięta. Naturalne motywy, w tym kwiaty i roślinność na pewno pomagają nam się zrelaksować i poczuć większa więź z naturą. Szczególnie osobom, które tego poszukują. Doskonałej jakości pościel w kwiaty w różnych rozmiarach znajdziemy na stronie: darymex.pl 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pościel w kwiaty — jaką wybrać? Czyli rzecz o materiale 

Pościel w kwiaty może występować na różnego rodzaju materiałach. Najczęściej wybieranym i spotykanym pewnie jest bawełna, ze względu na łatwą dostępność i uniwersalny charakter. Bawełna jest w 100% naturalna i sprawdza się świetnie jako materiał na pościel. Poza jej zwykłymi odmianami znaleźć możemy także pościele tzw. satynowe, które najczęściej są bawełniane. Lekko połyskująca powierzchnia pościeli satynowo-bawełnianych sprawia, że wyglądają nieco bardziej elegancko i wytwornie. W niektórych wnętrzach mogą w lepszy sposób oddawać jego klimat. Wybierając materiał pościeli zawsze warto sprawdzić co jest w składzie oraz upewnić się, że konserwacja i pranie pościeli w kwiaty nie będą problematyczne. 

Zobacz też: Znaczenie i symbolika najpopularniejszych tatuaży

Znaczenie i symbolika najpopularniejszych tatuaży

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News