Fotograf uwiecznił reakcje ludzi po zjedzeniu papryczki habanero

Na zdjęciu widzimy portert młodego chłopca i kobiety w średnim wieku. Oboje mają wykrzywion twarze z powodu jedzenia paryczek chilli.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak bardzo potrafi się wykrzywić Wasza twarz, podczas spożywania ostrych potraw? Meksykański fotograf Jozef Ibarr postanowił sfotografować osoby jedzące piekielnie ostre papryczki chilli.

Głównym zamysłem projektu pod tytułem Los Enchillados było przedstawienie rdzennych Meksykanów jedzących ostre papryczki, które są produktem głęboko zakorzenionym w ich kulturze. Kuchnia meksykańska opiera się przede wszystkim na bardzo ostrych przyprawach, których smak, pomimo przeraźliwej ostrości jest ważną częścią ich kultury.

Na zdjęciach widzimy osoby, które zostały poproszone o zjedzenie papryczki habanero. Efekt jest naprawdę komiczny, ale też poruszający. Część osób płacze, a część zachowuje zimną krew, nie dając nic po sobie poznać. Przekonajcie się sami.

Na zdjęciu widzimy małego chłopca który płacze. Na zdjęciu widzimy starszą kobietę, która marszczy czoło. Na zdjęciu widzimy mężczyznę, który ma grymas na twarzy. Na zdjęciu widzimy kobietę która wytyka język. Na zdjęciu widzimy młodego mężczyznę, który ma grymas na twarzy. Na zdjęciu widzimy mężczyznę w czapce z daszkiem, który ma lekko otwarte usta ale nie ma żadnego grymasu. Na zdjęciu widzimy młodą kobietę, która ma zamknięte oczy i grymas na twarzy. Na zdjęciu widzimy starszą kobietę, która marszczy twarz i wytyka język. Na zdjęciu widzimy mężczyznę w okularach, który ma otwartą buzię. Na zdjęciu widzimy młodą kobietę, która zasłania twarz rękoma. Na zdjęciu widzimy kobietę, która ma grymas na twarzy i ma lekko uniesione oczy ku górze. Na zdjęciu widzimy kobietę, która marszczy czoło i nos i ma zamknięte oczy. Na zdjęciu widzimy mężczyznę, który ma zamknięte oczy i jego twarz nie wyraża żadnych emocji. Na zdjęciu widzimy mężczyzne trzymającego dłonie na szyi

Tekst: Julia Gugniewicz

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News