Festiwal Filmowy Sundance bez wstawania z kanapy?

Dwie tańczące dziewczyny ubrane na czarno

Festiwal Filmowy Sundance to największe wydarzenie kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych. Niestety, większości z nas jest niekoniecznie po drodze do miasta Park City w stanie Utah, gdzie odbywa się ta prawdziwa uczta kinomanów. Organizatorzy jednak wpadli na pomysł, jak rozwiązać ten problem.

Z okazji rozpoczynającego się 19 stycznia 2017 Festiwalu Filmowego Sundance, kanał SundanceTV, założony przez Roberta Redforda, przygotował coś specjalnego dla swoich widzów. Jest to specjalny cykl filmów nazwany 10 dni z Sundance, trwający od 20 do 29 stycznia, codziennie o godzinie 22:00.

Obejmuje on starannie wyselekcjonowane filmy prezentowane w trakcie festiwalu. Co więcej, część z nich nie była jeszcze nigdy wyświetlana w Polsce, dzięki czemu widzowie poczują się, jakby siedzieli na VIP-owskich miejscówkach podczas emisji najlepszych filmów ze światowej sławy festiwalu promującego kino niezależne.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Plakat promujący 10 days of Sundace, 4 kadry z filmów

Jakie filmy będzie można zobaczyć? Wśród ekskluzywnych premier pojawią się takie produkcje jak Kate gra Christine, w reżyserii Roberta Greene’a. Jest to dokument z domieszką thrillera psychologicznego. W 1974 roku prezenterka telewizyjna Christine Chubbuck odebrała sobie życie podczas transmisji na żywo w Sarasocie w stanie Floryda. Tragedia ta została uznana za pierwsze w historii samobójstwo na wizji. Kolejną premierową produkcją jest film Jak się tańczy w Ohio, dokument przedstawiający moment przejścia z dzieciństwa w dorosłość u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Widzowie będą mogli zobaczyć również między innymi: This May Be The Last Time (reż. Sterlin Harjo), The Girl From Nagasaki (reż. Michel Comte, Ayako Yoshida), czy przenoszący do czasów, gdy stawialiśmy pierwsze kroki w kierunku komputeryzacji, film Computer Chess (reż. Andrew Bujalski). Szczegółowy spis filmów i więcej informacji znajdziecie na stronie kanału SundanceTV oraz na oficjalnym profilu SundanceTV Polska na Facebooku. Regulujcie odbiorniki i cieszcie się smakiem kina niezależnego!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News