“Ekipa na Życie” – dbajmy o przyjaciół

Człowiek lubi łączyć się w grupy. Już od małego mamy swoich ulubionych ziomków, z którymi trzymamy się przez długie lata. Dobieramy sobie przyjaciół nie tylko na zasadach podobieństwa charakterów. Czasami wręcz przeciwnie, lubimy osoby o innym temperamencie i umiejętnościach, co wzmacnia i wzbogaca nas samych. Najdłużej trzymają się ekipy, które łączy wspólna pasja. 

Dzisiaj mocne relacje powstają między ludźmi, którzy grają w komputerowe gry zespołowe. Zaczyna się od małpich wspinaczek czy Fortnite’a, by później przejść do bardziej realistycznych i poważnych gier. Najlepsi zawodnicy i drużyny wchodzą na poziom zawodowy i to głównie do nich adresowany był projekt “Ekipa na Życie”, stworzony przez markę Grant’s, w który zaangażowani byli polscy mistrzowie profesjonalnego gamingu: Kuba „Kubik” Kubiak, Filip „NEO” Kubski, Michał „MICHU” Müller.

Projekt “Ekipa na Życie”, przygotowany przez markę Grant’s, miał na celu ukazanie, jak ważne jest posiadanie zgranej grupy przyjaciół, która jest istotna nie tylko w profesjonalnym gamingu, ale w różnych aspektach życia. Wspólne cele stają się o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne do osiągnięcia, gdy dzielimy je z grupą ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i motywują w każdej sytuacji.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Posiadanie ekipy przyjaciół jest bardzo ważne dla równowagi emocjonalnej i dobrego samopoczucia. Dotyczy to wszystkich, niezależnie od wykonywanego zawodu czy realizowanych pasji. Jesteśmy istotami społecznymi, a interakcje z innymi ludźmi wpływają na naszą psychikę i samopoczucie. Przyjaciele pomagają nam odnaleźć się w różnych sytuacjach, udzielają wsparcia i oferują coś, co trudno osiągnąć w pojedynkę, szerszą perspektywę w spojrzeniu na rzeczywistość.

IMG 7360 2 "Ekipa na Życie" - dbajmy o przyjaciół

Trzeba dbać o swoich przyjaciół

Posiadanie ekipy przyjaciół przynosi wiele korzyści w dziedzinie rozwoju osobistego. Mówi się, że wszyscy ludzie na świecie znają się przez siedem osób, dlatego warto dbać o relacje przyjacielskie i poświęcać energię na tworzenie swojej ekipy i jej utrzymanie. Może to prowadzić do nawiązania cennych kontaktów przyjacielskich, ale także biznesowych oraz do zdobycia wiedzy i umiejętności, których nie moglibyśmy zdobyć sami. Wreszcie, ekipa przyjaciół może być źródłem radości i zabawy. Wspólne spędzanie czasu, budowanie pozytywnych wspomnień i doświadczeń. To, z kim się trzymamy, kształtuje nas samych. “Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci kim jesteś“. Jednak czy przyjaciół można zdobyć szybko? Nie bardzo. Kobiety są jak wino, a przyjaźń jak whisky! To proces, który trwa latami, zupełnie jak dojrzewanie dobrej whisky. Czasami w rozmowie z kumplem padają słowa: – Czekaj, pamiętasz kiedy się poznaliśmy? Pada odpowiedź: – To było na koncercie, albo jeszcze wcześniej, podczas wyjazdu na żagle. Gdy padają daty sprzed kilkunastu lat uświadamiamy sobie, że to było bardzo dawno temu. Pomyśleć, że właśnie wtedy whisky Grant’s Triple Wood 12YO zaczynała dojrzewanie!

Zgrana ekipa także w profesjonalnym gamingu

Dobry zespół w profesjonalnym gamingu musi odznaczać się idealną synchronizacją i komunikacją między jego członkami. W grach zespołowych, takich jak MOBA (Multiplayer online battle arena) czy FPS (First-Person Shooter), konieczne jest, aby gracze mieli szybki dostęp do informacji o swoim stanie, o przeciwnikach, a także o planach swoich partnerów. Kluczowe jest też, aby zespół miał wyznaczonego lidera, który będzie koordynował działania innych członków ekipy, a także aby wszyscy mieli dostęp do narzędzi komunikacji, takich jak głosowe kanały i czat.

Ważne jest także, aby zespół składał się z graczy o podobnym poziomie umiejętności, którzy potrafią działać zgodnie z wyznaczoną taktyką. Znajomość możliwości swojego sprzętu i oprogramowania, a także regularny trening, to również warunki konieczne, aby móc odnosić sukcesy w profesjonalnym gamingu.

DSC05885 "Ekipa na Życie" - dbajmy o przyjaciół

Czym w ogóle jest profesjonalny gaming?

Profesjonalny gaming opiera się o gry, w których najważniejszym elementem jest rywalizacja, takie jak CS:GO. Kluczowe są umiejętności i współpraca zespołu. Tutaj nie poświęca się czasu na budowanie postaci czy zdobywanie kolejnych opcji zmieniających jej wygląd. Wszystko zaczęło się dawno temu, gdy internet był wolny i trudno dostępny. Dzisiaj, gdy każdy z nas ma internet 5G w smartfonie, niewielu wie lub pamięta czym były kafejeki internetowe, a to właśnie w nich odbywały się pierwsze rozgrywki grupowe. Po prostu technicznie nie można było grać zespołowo bez szybkiego sprzętu i połączenia, dlatego ludzie gromadzili się w jednym miejscu. “KubiK” w jednej ze swoich prezentacji wspomina początki takich rozgrywek, które dzisiaj wypełniają całe stadiony widzów. Świat profesjonalnego gamingu to przede wszystkim ciągłe doskonalenie swoich umiejętności oraz poziomu zespołu. Profesjonalni gamerzy, którzy wzięli udział w projekcie “Ekipa na Życie”, to jedni z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, którzy osiągnęli sukces na światową skalę: Kuba „KubiK” Kubiak, Filip „NEO” Kubski, Michał „MICHU” Müller.

DSC05919 "Ekipa na Życie" - dbajmy o przyjaciół DSC05882 "Ekipa na Życie" - dbajmy o przyjaciół

Zwycięzcy w konkursie “Ekipa na Życie”?

Konkurs “Ekipa na Życie” zorganizowała znana marka whisky Grant’s, a jego platformą była strona ekipanazycie.pl. Konkurs trwał od 10 do 26 lutego, a uczestnicy musieli między innymi odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego granie z ekipą jest lepsze od gry solo?”. Pula nagród obejmowała profesjonalny sprzęt do gamingu, 50 butelek dwunastoletniej whisky Grant’s Triple Wood 12YO (Drugie miejsce) oraz 8 miejsc w drużynie Gamer’ów NEO i MICHA. Zwycięzcy spotkali się w Warszawie, by odebrać nagrody i przeżyć coś, o czym marzy każdy zawodnik, który chciałby dołączyć do świata profesjonalnych gamerów – przejść szkolenie oraz zagrać w teamach pod okiem mistrzów.

Finał konkursu był świetną okazją, by zawodnicy mogli poznać się na żywo, a także porozmawiać z profesjonalistami, którzy doszli na szczyt w świecie gamingu. Gdy ucichły wentylatory komputerów, był czas na celebrowanie zwycięstwa w miłej atmosferze i w towarzystwie ludzi, których łączy wspólna pasja. Dla dziennikarzy to była świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o gamingu, jako błyskawicznie rozwijającej się dziedzinie. Branża gier komputerowych jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi przemysłu w kategorii rozrywka. Mieliśmy też okazję spróbować swoich sił w grze Elven Assassin i walczyć z orkami z Mordor’u! Ta prosta, w porównaniu z CS:GO gra, polegająca na strzelaniu z łuku w okularach VR, w ciągu kilku minut wytworzyła poczucie zespołowej współpracy pomiędzy osobami, które poznały się najpierw w grze, a dopiero później na afterze twarzą w twarz.

DSC06048 "Ekipa na Życie" - dbajmy o przyjaciół

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News