Da Vosk Docta i jego pierwszy producencki album Opal Black

26 Lutego ukaże się pierwszy producencki album Da Vosk Docta, ale już teraz możemy sprawdzić trzy single z tego wydawnictwa. Artysta sam świetnie opisał genezę albumu, ale postanowiłem zadać mu kilka pytań dookreślających sytuację jego i świata po ujrzeniu Opal Black.

Kilka pytań do Da Vosk Docta

Kris: Co Cię najbardziej inspiruje do robienia muzy?

Da Vosk Docta: Fakt, że mam niepowtarzalną okazję wpłynięć pozytywnie na innych ludzi, zmianę ich nastroju, czasem na jego aplifikację. Odbieram pozytywny feedback czy nawet historie o tym, jak moja muzyka pomogła komuś w depresji. To nadaje trochę głębszy sens twórczości.

K: Na jakich festiwalach chciałbyś wystąpić jak skończy się pandemia?

DVD: Fajnie by było kiedyś wrócić na UpToDate albo pojawić się na Audioriver.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


K: Ile zrobiłeś w życiu kawałków i ile robisz średnio w ciągu miesiąca?

DVD: Kawałków to pewnie koło kilku tysięcy, albo chociaż kilka kilka tysięcy szkiców. W ciągu miesiąca zdarza mi się kończyć 4-5 kawałków (ale zdarza się to rzadko, realniejszą liczbą jest 1-2), w przypadku prostszych kompozycji dla raperów pewnie mogłoby to być o wiele więcej. Obecnie np. od tygodnia nie mogłem nic z siebie wykrzesać, ale nie popadam z tego względu w panikę. Dajmy sztuce płynąć swobodnie.

K: Robisz to dla hajsu, sławy, z miłości?

DVD: Obecnie robię to już z czystej pasji. Poza tym średnio nadaję się do pracy w korpo 😀 Ale gdyby kiedyś powineła mi się noga i czytałby to jakiś mój przyszły pracodawca – to polecam siebie, znam się trochę na fizyce i umiem przyzwoicie angielski.

K: Kogo pozdrowisz dziękując za Grammy?

DVD: Stawiajmy sobie realne cele. Gdybym kiedyś dostał Fryderyka albo chociaż złotą płytę, to podziękowałbym słuchaczom. I Młodemu Dzbanowi, bo to dzięki niemu robię muzykę. I mojej dziewczynie, bo jako jedna z niewielu osób motywuje mnie do dalszej pracy.

Słowo od Da Vosk Docta na temat albumu Opal Black

“Drogi słuchaczu,

Pierwszy album producencki to wyzwanie na tyle duże, że musiało czekać na odpowiedni grunt i współpracowników niemal 7 lat. Koncepcja nieśmiało zaszczepiona mi w jednym z wrocławskich klubów w okolicach 2014 roku przechodziła od myśli do czynów w ciągu ostatnich 13 miesięcy. Początkowo lekko wystraszony historiami o legendarnych albumach producenckich, będących w produkcji od niepamiętnych czasów, bardzo pozytywnie zaskoczyłem się szybkim i wyjątkowo sprawnych przebiegiem prac. Dzięki dobrej organizacji mogłem skupić się nad tym, co najcenniejsze – muzyce. Przygotowałem na tę płytę ponad 50 podkładów, z których goście wyselekcjonowali 13 bitów uszytych idealnie pod nich samych. Zresztą określenie “bitów” może być lekko krzywdzące, wolałbym nazywać je “kompozycjami”. Ta zmiana nomenklatury podyktowana jest ogromem pracy, jaki włożyłem w produkcję oraz aranżację. Nie uświadczycie tu paczkowych loopów, postarałem się za to zamieścić dużo granych przeze mnie harmonii oraz nieszablonowych, zaprojektowanych przeze mnie dźwięków. Nie będę ukrywał, że wolałem stworzyć projekt ambitniejszy, stąd też wybór gości musiał być starannie przemyślany. Na swoją płytę zaprosiłem więc pełen przekrój najciekawszych zawodników z polskiej rap sceny. Znajdziecie tu ekscentrycznego zibexa, południowego Kob’a jak i szorstkiego Kukona. Każdy z gości wnosi swój unikalny pierwiastek do płyty, sprawiając, że album będzie wam smakował jeszcze lepiej.

Od lat w moim życiu jest jeden cel nadrzędny – wywoływać w Was emocje. I mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.”

We mnie ta muzyka wywołuje emocje, a Da Vosk Docta jest gwarantem, że są one pozytywne. Pisaliśmy już o jego twórczości, a teraz wy oceńcie sami nowy materiał Da Vosk Docta.

Zobacz też: Elektroniczna gloryfikacja hedonizmu: nowy album Da Vosk Docta

Elektroniczna gloryfikacja hedonizmu: nowy album Da Vosk Docta

Da Vosk Docta – Parę Piosenek feat. Jetlagz

Da Vosk Docta – Till Coffin 2 feat. Młody Dzban, Zdechły Osa

Da Vosk Docta – 4 Kobiety feat. Zeamsone, Bonson, Kari

Kim jest Da Vosk Docta?

Pod tym pseudonimem ukrywa się Kamil Szczepanik, producent muzyczny z Wrocławia, twórca niezliczonej ilości bitów, utworów, kompozycji w różnych gatunkach muzycznych. Eksperymentuje z muzyką elektroniczną, a charakteryzuje go nietuzinkowe, przestrzenne brzmienie (to moje pierwsze wrażenie po wysłuchaniu kilka lat temu kawałka Białe Złoto dla labelu SOHO Palace). Jeżeli szukacie odskoczni od tego, co już znacie w muzyce, to polecam sprawdzić jego twórczość. To przykład zawodnika, którego nie przypisalibyście do rodzimego podwórka twórców kopiujących to, co znane i lubiane. Da Vosk Docta ciągle eksperymentuje i zazwyczaj kończy się to eksplozją.

da vosk docta
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

da vosk docta

davoskdocta.pl

Dyskografia Da Vosk Docta

Trudno odmówić pracowitości temu artyście!

2013 – „Occultism.mp3″[10]
2015 – „White_EP”
2015 – „Deep Purple Roses EP”[11]
2016 – „EUROBASS”
2016 – „LONGLIVEDVD”
2016 – „Homeland Terror”[12]
2017 – „Even If You Didn’t Expect It”
2018 – „303K”
2019 – „Prototype”
2020 – „LO-FI IS THE UNWANTED BASTARD CHILD OF JAZZ”

https://www.instagram.com/p/CITuSxBnbx5/


Da Vosk Docta is a music producer born in 1991 in Wrocław. Bored with the making of classic sampled beats, he began experiments with electronic music. Over the years, DVD has created a number of songs that made a big impact among listeners, reaching a total of millions of views and attracting crowds of fans to clubs and festivals.He doesn’t limit himself to one genre, betting on emotions, eclecticism and good taste. After releasing bunch of mixtapes and beats, DVD decided to release his first LP Even If U Didn’t Expect It in 2017. After warm receive of debut album, he released 4 more albums year by year : 303K (2018), Prototype(2019) and Lo-Fi Is Unwanted Bastard Child Of Jazz (2020)/DOCCI (2020). He also scored music for Sundance award winning movie “All Sleepless Nights” and performed as a headliner of two leading polish festivals : “Up To Date” and “Czelusc”.

Tekst: Krzysztof Grabań (Kris)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News