„Czarna” msza z okazji końca świata. Interference Festival 2019 ogłasza koncert Batushki

Postać ubrana w obszerną szatę z kapturem

Jak wiemy, świat ma się ku końcowi, a jak zapowiadają organizatorzy Interference Festival, jego zmierzch będzie miał miejsce 9 listopada 2019 roku.

Tegoroczna edycja Interference Festival będzie się w dniach 8-9 listopada w Gdańsku. Interference skupia się na zjawiskach multimedialnych z dziedziny Video Art, eksperymentu, animacji, wizualizacji i wideoklipów z kraju i poza jego granic. Nieprzerwanie od pięciu lat zbiera i nagradza najciekawsze, odznaczające się twórczo i estetycznie krótkie formy: Wideoklip i Eksperymentalna krótka forma wizualna. Wzrastający prestiż i popularność wydarzenia pozwoliło zeszłorocznemu jury ocenić prace z aż 41 krajów. Flagową misją Interference Festival jest poruszenie środowisk twórczych, skupiających się wokół sztuk komunikacji wizualnych z całego świata. Jesteście ciekawi, jak było rok temu? Obejrzyjcie filmik poniżej!

Koncept i nastrój szóstej i ostatniej edycji Interference Festivalu wpasowuje się w wiszące nad nami widmo zagłady. Koniec świata. Gdy my ubolewamy nad palącymi się zabytkami, Ziemię bardziej interesuje, co zrobiliśmy z jej narządami. Wszystkim tym, co zostało przez nią misternie utkane ku wspólnej korzyści wszystkiego, co żywe. Wszystko to płonie, umiera, topi się. Tu już nie ma żadnych drugich szans i próśb o przebaczenie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Screenshot 2 „Czarna” msza z okazji końca świata. Interference Festival 2019 ogłasza koncert Batushki

Zmierzch, ostatnie tchnienie, makabryczny taniec na pożegnanie będzie miał miejsce już 9 listopada. Zespół Batushka wejdzie w nowatorski dialog z artystami Interference Visual Crew, prezentując nowy poziom doznań – muzykę black metalową opatrzoną zaawansowaną technologicznie oprawą wizualną. To będzie pierwsze takie wydarzenie w Polsce.

Batushka jest znana na całym świecie z tajemniczych, mistycznych, spowitych w dymie kadzideł i świetle świec występów. Black metalową muzykę dopełnia cerkiewna, zdobna, pełna ornamentów kreacja sceniczna, stwarzająca harmonię między tym, co sięga sacrum i tym, co profanum.

Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowego artyści Interference Visual Crew nawiążą pionierski dialog z ciężką, gęstą muzyką Batushki. IVC pod przewodnictwem Macieja Szupicy, który będzie współodpowiedzialny za wizualny koncept i przygotowanie koncertu, zadba o nowoczesną oprawę wydarzenia.

Występ zostanie zrealizowany z wykorzystaniem zaawansowanych multimediów. Grande Finale obejmie pierwszą taką na skalę Polski i z pewnością jedną z pierwszych na skalę Europy interdyscyplinarną fuzję sztuk. To właśnie podczas Interference Festival po raz pierwszy zostaną wykonane utwory Batushki z wydawnictwa, którego premiera planowana jest na tę jesień.

Informacje o biletach oraz link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj. A my ze zniecierpliwieniem czekamy na dalsze informacje o tegorocznej edycji Interference Festival!

3/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News