Interference Festival

Józef Robakowski (z manifestu “Sztuka to potęga”, 2005) 

„(…) jedynie wolnym człowiekiem może być artysta, ale nie ten, który w oczywisty sposób popiera walkę o pokój, humanitaryzm, przyjaźń między narodami. To musi być artysta, który ma odnaleźć w sobie chęć podejścia krytycznego do tych pozornych gestów i przemian. (…) do dzisiaj jestem przekonany, że SZTUKA jest potęgą!”

Nagroda specjalna Festiwalu Interference za całokształt twórczości i wyjątkową wrażliwość estetyczną zostanie wręczona 14 września podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności. Spotkanie autorskie odbędzie się 13 września o godzinie 18:00 w tym samym miejscu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Alex Smoke 

AS-PressShot1

Szkocki muzyk i producent. Klasyczne wykształcenie muzyczne połączone z fascynacją strukturami techno i pop nadają jego twórczości niepowtarzalny klimat, będący mieszanką specyficznej wrażliwości z elektronicznym minimalizmem. Świetnie słychać to na trzech studyjnych albumach artysty: Incommunicado (2005), Paradolia (2006) i Lux (2010). Koncert Alex Smoke odbędzie się 13 września w Klubie B90 / Stoczni Gdańskiej. Start o godzinie 22:00.

King Midas Sound

King_Midas-0281_LORES

Ekscentryczny, psychodeliczny zestaw głośnych dźwięków z obszarów dub, dubstep, neo soul czy trip-hop. Nietuzinkowe osobistości takie, jak: Kevin Martin, Roger Robinson i Kiki Hitomi pochodzą z rozmaitych środowisk twórczych, których korzenie wiodą od Japonii, przez Trynidad, po Wyspy Brytyjskie, co oczywiście wywiera wpływ na ich muzykę. Artyści wystąpią 13 września w Klubie B90 / Stoczni Gdańskiej o godzinie 01:00.

Felix Kubin

Felix Lightning small by Soenke Held

Muzyk, producent, performer, wunderkind i enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej w jednej osobie. Artysta, który swoimi działaniami z pogranicza eksperymentów wizualnych i innowacji muzycznych, świetnie wpisuje się w strukturę i ideę Festiwalu Interference. Którą z licznych ekscentrycznych artystycznych masek przywdzieje Kubin podczas swojego koncertu w Gdańsku? Tego dowiemy się 13 września w Klubie B90 / Stoczni Gdańskiej o godzinie 23:15.

M.U.M.A. (Multi Universe Monsters Attack)

muma_1

Energetyczny performance audiowizualny, łączący brzmienia instrumentów etnicznych z muzyką elektroniczną, którym towarzyszy spora dawka doznań wizualnych w postaci animacji i video na żywo. Za warstwę dźwiękową projektu odpowiedzialni są Adam Frankiewicz i Zbigniew Rusiłowicz, zaś autorem eksperymentalnych wizualizacji stanowiących integralną część performance’u jest Sebastian Łukaszuk. Zobaczcie sami 13 września w Klubie B90 / Stoczni Gdańskiej o godzinie 21:00.

Tekst | Marta Wróblewska

Zdjęcia | Interference Festiwal 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News