Dlaczego warto przyjechać na Interference Festival?

Scena, światła reflektorów i tłum ludzi

Interference Festival 2017 czyli 4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej to festiwal dość młody, ale ma już swoich wiernych fanów. Nie mogłoby być inaczej, bo to jedyne tego typu święto sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej w skali kraju!

Dla niezdecydowanych, którzy nie wiedzą czy warto, a jeśli tak, to dlaczego przygotowałem tekst poniżej. Postaram się odpowiedzieć, dlaczego warto w tym roku przyjechać do Gdańska. W pięciu zgrabnych punktach.

Scena muzyczna

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W tym aspekcie staramy się być nieprzewidywalni! Już po raz czwarty mamy nadzieję Was zaskoczyć i poszerzyć horyzonty muzyczne przywołując legendy i promując debiuty. W tym roku zestawiamy ze sobą pionierów sceny elektronicznej Atari Teenage Riot z kłębiastym techno i mocnymi beatami w wydaniu symfonicznym Szymona Weissa w premierowo przygotowanym, specjalnie na tę okazję Weiss Video Orchestra. Gdzie precedensowo i z przekorą Szymon stwierdza, że Techno to za mało!

Poza tym premierowy materiał zaprezentuje Dick4Dick, Wojtek Urbański i duet ŻAL. Proponuję dobrze przyjrzeć się line-upowi.

Oświetlona reflektorami scena z zespołem

Międzynarodowy Konkurs Wolność Formy

Sam konkurs tak naprawdę został już przeprowadzony i podczas sobotniej gali 21 października zostaną wręczone nagrody, ale niewątpliwie jest to jeden z głównych i najważniejszych punktów w programie. Główny i najważniejszy bo ma na celu spotkanie artystów, producentów, realizatorów krótkich form wizualnych i aspiracje bycia przeglądem najciekawszych i najnowszych tendencji w dziedzinie krótkiego metrażu.

Mamy też coś dla widzów! Już ruszył na naszej stronie konkurs na nagrodę publiczności! Zakwalifikowane do plebiscytu prace znajdują się TUTAJ  – aby oddać głos na wybrany film należy zalogować się za pomocą Facebooka. Każda osoba ma jeden głos, plebiscyt zakończy się 18 października o godzinie 23:59.

Wizualizacje na ścianach budynku

VJ Battle

Takiej bitwy nie znajdziecie nigdzie indziej na mapie Polski ani nawet tej części Europy. VJ-ing na scenie polskiej pojawił się dopiero w połowie lat 90-tych a w chwili obecnej nie wiem czy którykolwiek festiwal porwałby się na organizację swojego wydarzenia bez oprawy wizualnej. My poszliśmy jeszcze dalej. Najlepsi VJ-e zmierzą się w bitwie VJ Battle. 4 pojedynki na wizuale, podczas szampańskiej imprezy do białego rana przy muzyce DJ SZUMa, Paryssa i Yellen.

Hala wypełniona ludźmi, na ścianie napis Interference Festival

Edukacja w przyjemnej formie

Jednym z założeń festiwalowych było aktywowanie uczestników, by poza odbieraniem przygotowanych przez nas atrakcji mogli też je w jakiś sposób kreować. W tym roku, jako fani nowych technologii postanowiliśmy zorganizować warsztaty z live codingu aplikacji audio i video. Nasz gość z Francji ukrywający się pod pseudonimem AzopCorp. tworzy audiowizualne aplikacje internetowe i chętnie podzieli się swoją wiedzą podczas dwudniowych warsztatów. Dla niezorientowanych Azopcorp jest autorem programu Glitch Gif VJ, który jest napisany całkowicie w Javascript. Podczas warsztatów przybliży nam możliwości jakie oferuje HTML5 w tworzeniu dedykowanych VJ-om i muzykom aplikacji.

Sala wypełniona ludźmi siedzącymi na fotelach

Bo do Chin jest dalej niż do Gdańska

W tym roku nawiązaliśmy współpracę w Huayi Brothers Media Corp., ogromną chińską firmą rozrywkową i planujemy ekspansję na daleki wschód. Może więc warto zajrzeć do Gdańska i doświadczyć wszystkich atrakcji festiwalu zanim trzeba będzie po to jechać tysiące kilometrów.

Interference Festival rozpocznie się już 20 października 2017 – więcej informacji o line-upie i biletach szukajcie TUTAJ.

screen logo Dlaczego warto przyjechać na Interference Festival?

Tekst: Maciej Szupica

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News