7 cytatów od Stana Lee: największego superbohatera Marvela

Starszy meżczyzna siedzący z biurkiem

Wiadomość o śmierci Stana Lee odbiegła cały świat i nie ma raczej osoby, która nie kojarzyłaby, kim był Stan Lee.

A jeśli taka osoba jest, to zapytamy inaczej: a kojarzysz Spider-Mana, Hulka, Iron Mana, czy Thora? Właśnie. To właśnie Stan Lee jest ich ojcem. Urodzony w Nowym Jorku w 1922 roku był scenarzysą i produncentem komiksowym i filmowym, przesem wydawnictwa Marvel Comics. To właśnie dzięki niemu Marvel z niewielkiego lokalnego wydawcy, zmienił się w jednego z największych wydawców komiksowych na świecie. Stan zmarł w wieku 95 lat na zapalenie płuc i chociaż przyznamy, że to piękny wiek, to i tak – za krótko! Dla uczczenia pamięci tego, największego bohatera Marvela, przed Wami 7 cytatów prosto od Stana.

Wiecie, że moim mottem jest Excelsior. To dziwne, stare słowo oznacza – na koniec świata i jeszcze dalej ku większej chwale. To słowo jest na pieczęci Nowego Jorku. Bądź w ciągłym ruchu, a jeśli przyjdzie czas odejścia, odejdź. Nic nie trwa wiecznie.


Życie nie jest życiem, jeśli upływa bez wyzwań.

Często byłem zawstydzony faktem, że jestem tylko scenarzystą komiksów, podczas gdy inni ludzi budują mosty, czy ratują ludzi. Wtedy jednak zrozumiałem: rozrywka to najważniejsza rzecz w ludzkim życiu. Bez niej, mogłoby dojść do zagłady ludzkości. Jeśli czujesz, że dzięki temu, co robisz, potrafisz zabawiać ludzi, nie zmieniaj tego.

Im więcej czytasz, tym lepszym gawędziarzem się staniesz.

Większość ludzi mówi coś w stylu: Nie mogę się doczekać emerytury, w końcu pogram w golfa. Czasami tylko golf zmienia się na jacht, czy cokolwiek. Powiem tyle: gdybym akurat grał w golfa, marzyłbym, żeb jak najszybciej skończyć grę, żebym mógł wrócić do wymyślania nowego filmu.

Nie wiem, gdzie będę za pięć lat. Może będę produkował filmy albo sprzedawał jabłka na rogu. Nie mam pojęcia, ale wiem, że na pewno będę się świetnie bawił.

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News