Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

brafitterka

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w temacie piersi oraz bielizny (najczęściej) kobieta, która wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie dokładnie określa typ biustu i najlepszy fason stanika do kształtu piersi. Ale jak właściwie określić swoje potrzeby?

Osoba zajmująca się tą profesją najczęściej pracuje w sklepie z bielizną, a jej głównym  zadaniem jest właśnie dobieranie biustonoszy a często nawet ratowanie kobiet z “objęć” staników, które niosą więcej szkody niż pożytku. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ biustonosz, który zwykle noszony jest ok 10-12 godzin może znacząco wpływać na zdrowie i samopoczucie, komfort a nawet przepływ limfy i układ krwionośny. Dobrze dobrany biustonosz wpływa również na postawę i atrakcyjność całej sylwetki. 


brafitting scaled Chodź ze mną do przymierzalni - czyli kim jest brafitterka?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Po co iść do brafitterki?

Oprócz dobrze dobranego biustonosza też po to, aby dowiedzieć się jaki właściwie rozmiar nosisz. W Polsce wciąż pokutuje rozmiarówka obejmująca ledwie cztery rozmiary miseczek a-d i ledwie pięć obwodów od 75-95. Podczas gdy rzeczywistość, czyli rozmiary biustów wahają się od A do M(!) a obwody zaczynają się już od 60. Jeśli więc całe życie nosisz 75c to znak, że warto sprawdzić czy rzeczywiście tak jest. Pamiętaj, że w ciągu życia sylwetka się zmienia, zmienia się także waga i proporcje. Biustu również to dotyczy, co więcej, biust wyjątkowo lubi się z grawitacją. Niestety. 

Z salonów brafitterskich niejednokrotnie klientki wychodzą z miseczkami o trzy albo i cztery rozmiary większymi niż te, z którymi przyszły i najczęściej mniejszym obwodem. Skąd ten dysonans na polskim rynku? Większość sieciówek nie uwzględnia bardzo licznego segmentu kobiet o mniej “standardowych” wymiarach. I nie mówię tu wyłącznie o dziewczynach plus size z pokaźnym biustem. Po prostu początek alfabetu a, b, c, d to wciąż małe miseczki w skali, która kończy się jak wspomniałam w okolicach M.

brafitterka

Jak wygląda konsultacja u brafitterki i ile kosztuje?

Przede wszystkim warto znaleźć dobry salon bieliźniany, który oferuje usługę brafittingu, i zatrudnia wykwalifikowaną w tym zakresie kadrę lub sam ją szkoli.

Po przyjściu do salonu, najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Brafitterka zaprosi Cię o udanie się do przymierzalni w celu dokładnego zmierzenia klatki piersiowej na kilku wysokościach. Zwykle takich pomiarów dokonuje się w bieliźnie. Na podstawie zdjętej miary brafitterka określa rozmiar i typ, którym należy sugerować się w wyborze. Oczywiście zaproponuje Ci kilka modeli staników, czasem w zbliżonych rozmiarach, by znaleźć idealne dopasowanie. Brafitterka powinna pokazać Ci jak biust w staniku powinien leżeć, jak się układać i jak go poprawnie zakładać, bo nie jest to tak oczywiste jak się wydaje. 

Wychodząc z salonu, powinnaś być wyposażona nie tylko w dobrze dobraną bieliznę, ale również mieć pojęcie o kształcie i rozmiarze swojego biustu, a także najlepiej spełniających swoją funkcję modelach biustonoszy.


bra scaled Chodź ze mną do przymierzalni - czyli kim jest brafitterka?

Koszt takiej usługi zwykle jest już wliczony w cenę biustonosza, ze względu na to, że za bieliznę będzie trzeba zapłacić więcej niż w zwykłej sieciówce. Ceny w salonach wahają się od ok 100pln wzwyż. Jeśli jednak będziesz już wiedziała, czego szukać, w sieci znajdziesz tańsze propozycje od tych samych producentów.

Brafitting w Polsce w ostatnich latach bardzo się rozwinął i zyskał na popularności. Powstało wiele marek zarówno polskich i zagranicznych, które oferują biustonosze wysokiej jakości, które rzeczywiście spełniają swoją rolę i nie masz ochoty ich zdjąć zaraz po przekroczeniu progu swojego domu.

Tekst: IW

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News