Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

brafitterka

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w temacie piersi oraz bielizny (najczęściej) kobieta, która wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie dokładnie określa typ biustu i najlepszy fason stanika do kształtu piersi. Ale jak właściwie określić swoje potrzeby?

Osoba zajmująca się tą profesją najczęściej pracuje w sklepie z bielizną, a jej głównym  zadaniem jest właśnie dobieranie biustonoszy a często nawet ratowanie kobiet z “objęć” staników, które niosą więcej szkody niż pożytku. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ biustonosz, który zwykle noszony jest ok 10-12 godzin może znacząco wpływać na zdrowie i samopoczucie, komfort a nawet przepływ limfy i układ krwionośny. Dobrze dobrany biustonosz wpływa również na postawę i atrakcyjność całej sylwetki. 


brafitting scaled Chodź ze mną do przymierzalni - czyli kim jest brafitterka?


Po co iść do brafitterki?

Oprócz dobrze dobranego biustonosza też po to, aby dowiedzieć się jaki właściwie rozmiar nosisz. W Polsce wciąż pokutuje rozmiarówka obejmująca ledwie cztery rozmiary miseczek a-d i ledwie pięć obwodów od 75-95. Podczas gdy rzeczywistość, czyli rozmiary biustów wahają się od A do M(!) a obwody zaczynają się już od 60. Jeśli więc całe życie nosisz 75c to znak, że warto sprawdzić czy rzeczywiście tak jest. Pamiętaj, że w ciągu życia sylwetka się zmienia, zmienia się także waga i proporcje. Biustu również to dotyczy, co więcej, biust wyjątkowo lubi się z grawitacją. Niestety. 

Z salonów brafitterskich niejednokrotnie klientki wychodzą z miseczkami o trzy albo i cztery rozmiary większymi niż te, z którymi przyszły i najczęściej mniejszym obwodem. Skąd ten dysonans na polskim rynku? Większość sieciówek nie uwzględnia bardzo licznego segmentu kobiet o mniej „standardowych” wymiarach. I nie mówię tu wyłącznie o dziewczynach plus size z pokaźnym biustem. Po prostu początek alfabetu a, b, c, d to wciąż małe miseczki w skali, która kończy się jak wspomniałam w okolicach M.

brafitterka

Jak wygląda konsultacja u brafitterki i ile kosztuje?

Przede wszystkim warto znaleźć dobry salon bieliźniany, który oferuje usługę brafittingu, i zatrudnia wykwalifikowaną w tym zakresie kadrę lub sam ją szkoli.

Po przyjściu do salonu, najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Brafitterka zaprosi Cię o udanie się do przymierzalni w celu dokładnego zmierzenia klatki piersiowej na kilku wysokościach. Zwykle takich pomiarów dokonuje się w bieliźnie. Na podstawie zdjętej miary brafitterka określa rozmiar i typ, którym należy sugerować się w wyborze. Oczywiście zaproponuje Ci kilka modeli staników, czasem w zbliżonych rozmiarach, by znaleźć idealne dopasowanie. Brafitterka powinna pokazać Ci jak biust w staniku powinien leżeć, jak się układać i jak go poprawnie zakładać, bo nie jest to tak oczywiste jak się wydaje. 

Wychodząc z salonu, powinnaś być wyposażona nie tylko w dobrze dobraną bieliznę, ale również mieć pojęcie o kształcie i rozmiarze swojego biustu, a także najlepiej spełniających swoją funkcję modelach biustonoszy.


bra scaled Chodź ze mną do przymierzalni - czyli kim jest brafitterka?

Koszt takiej usługi zwykle jest już wliczony w cenę biustonosza, ze względu na to, że za bieliznę będzie trzeba zapłacić więcej niż w zwykłej sieciówce. Ceny w salonach wahają się od ok 100pln wzwyż. Jeśli jednak będziesz już wiedziała, czego szukać, w sieci znajdziesz tańsze propozycje od tych samych producentów.

Brafitting w Polsce w ostatnich latach bardzo się rozwinął i zyskał na popularności. Powstało wiele marek zarówno polskich i zagranicznych, które oferują biustonosze wysokiej jakości, które rzeczywiście spełniają swoją rolę i nie masz ochoty ich zdjąć zaraz po przekroczeniu progu swojego domu.

Tekst: IW

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News