Sneaker Of The Week #7

Przyznamy, że w tym tygodniu stanęliśmy przed trudnym zadaniem. Nike zaprezentował dwie mocne pozycje (Air Tech Challenge Hybrid Denim i połączenie dwóch absolutnych hitów, Nike Flyknit Roshe Run w kolorystyce Neo Turquoise), Adidas pokazał to, co stworzył z Kobe Bryantem, zobaczyliśmy także dwie niesamowicie mocne pary od Hajime Soroyamy we współpracy z Birtish Knights, mogliśmy też cieszyć oko Gore Tex Packiem modeli Gel Lyte V Asicsa. Jak sami widzicie, było z czego wybierać. Zdecydowaliśmy się jednak na kollabo Kasina x New Balance na bazie klasycznego modelu biegowego 580.

Kasina, legendarny koreański sklep specjalizujący się w modzie ulicznej został założony w 1997 roku przez młodego fana deskorolki w Busan, a następnie przeniesiony do Seulu. Marka ta stała się w bardzo krótkim czasie najpotężniejszym graczem na koreańskim rynku streetwearowym. W chwili obecnej Kasina to potężny sklep internetowy oraz 9 stacjonarnych zlokalizowanych na terenie całej Korei Południowej. W swoim asortymencie posiada większość najważniejszych, międzynarodowych brandów takich jak HUF, The Hundreds, Stussy czy Undefeated. Butik ma na swoim koncie również współpracę z takimi gigantami jak Vans oraz Reebok (między innymi świetna brązowo-czarna wersja modelu Insta Pump Fury).

Omawiany w tym tygodniu model to przede wszystkim charakterystyczny dla brandów z  Japonii i Korei print oraz dość odważny dobór kolorów. Powiedzmy szczerze, że ta para delikatnie przypomina nam  kolorystyki znane z różnych kolaboracji Nike x Patta x Parra, co zdecydowanie należy traktować jako komplement. Całą paletę barw świetnie dopełniają turkusowe sznurówki. Ciekawostką jest fakt, iż widoczny na zdjęciach odcień turkusu, o nazwie ”Coral”, stanowi znak rozpoznawczy Kasiny. But wykonany został z wysokiej jakości zamszu. Do prezentowanego modelu powstała również kolekcja bucket hatów oraz snapbacków, którą możecie zobaczyć na zdjęciach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1408ggg522393
http://www.kasina.co.kr/shop/board/view.php?id=news&page=2&no=1156

1408522009
http://www.kasina.co.kr/shop/board/view.php?id=news&page=2&no=1156

1408701822
http://www.kasina.co.kr/shop/board/view.php?id=news&no=1163

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News