BRODZIAK GALLERY: nowe miejsce na mapie Warszawy

Już w najbliższą sobotę, w trakcie Nocy Muzeów na warszawskiej mapie, w budynku dawnej Fabryki Norblina, pojawi się nowe miejsce dla miłośników sztuki i fotografii. Poznajcie Szymona Brodziaka i jego prace!

W ostatnich latach Szymon Brodziak awansował na jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Zmysłowe, eleganckie, elektryzujące – takie są jego zdjęcia. Prace Brodziaka były publikowane w szeregu prestiżowych tytułów, między innymi we włoskim wydaniu magazynu Vogue.

W 2013 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, Polak został uznany przez FashionTV za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2015 roku jego zdjęcia zostały zaprezentowane w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona. Tym samym Szymon Brodziak został najmłodszym do tej pory artystą i jedynym Polakiem, który miał okazję pokazać swoje fotografie w galerii związanej z Newtonem – jednym z najbardziej kultowych fotografów XX wieku.

W trakcie otwarcia, oprócz zwiedzania galerii, poza zapoznaniem się z pracami Szymona i spotkania z nim samym, przygotowanych zostanie wiele atrakcji. O godzinie 17:00 odbędzie się SESJA NA ŻYWO – zobacz jak to robimy. To będzie niespotykana fuzja talentów! SZYMON BRODZIAK Photography oraz artystka fryzur Jaga Hupało we wspólnym projekcie fotograficznym. Do tego kosmiczne stylizacje autorstwa Halina Mrozek. Przeszklony kontener, fabryczna architektura, zjawiskowe modelki, klimatyczna muzyka, przygotowania, stylizacja, charakteryzacja, po prostu: sesja zdjęciowa na żywo.

Z kolei o godzinie 20:00 odbędzie się koncert GRABEK feat. Maja Koman, w kontekście wizualizacji Pani Pawlosky / Visual Artist, która dekonstruuje fotografie Brodziaka na żywo do elektronicznej muzyki GRABKA. Całość uzupełni piękny wokal Mai Koman oraz przeskalowane kompozycje Pani Pawlosky na elewacji Dawnej Fabryki Norblina.

Reszta atrakcji jest przewidziana już w trybie spontanicznym. Otwarcie BRODZIAK GALLERY odbędzie się w sobotę, 20 maja 2017. Zaciekawi nowym miejscem goście mogą się pojawiać przy ulicy Żelaznej 51/53 już od godziny 17:00. Wstęp jest bezpłatny! Po więcej informacji sięgajcie do samego źródła, czyli oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

A na zakończenie zostawiamy Was z małym przedsmakiem tego, co nastąpi w sobotę, czyli fotografiami Szymona. Do zobaczenia w sobotę!

Zdjęcie wyróżniające: Dawid Słowiński


Komentarze
5/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

6 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

16 godzin ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

1 dzień ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

4 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

5 dni ago