Blockchain może mieć lepsze zabezpieczenia niż banki

blockchain może być bardzie bezpieczny niż banki

Istnieją sposoby na ulepszenie blockchainu księgi internetowej poprzez zbieranie notatek bezpieczeństwa z banków. Gdyby ludzie mogli korzystać zarówno z weryfikacji dwuetapowej, jak i limitów wydatków w łańcuchu bloków, zmniejszyłoby to wszelkie straty ekonomiczne spowodowane cyberatakami, a to z kolei zachęciłoby większą liczbę użytkowników.

Blockchain to globalna sieć komputerów, na których działa to samo oprogramowanie blockchain. Transakcje na blockchain są obecnie nieograniczone i nie ma jednego organu zarządzającego. Wprowadzenie środków bezpieczeństwa może wykazać poziom przewidywalności w łańcuchu bloków, który może zbudować większe zaufanie.

W tej chwili istnieją strony osób trzecich, które wykonują transakcje za pomocą łańcucha bloków w Twoim imieniu. Są własnością i są zarządzane oddzielnie od samego łańcucha bloków, co stanowi pojedynczy punkt awarii.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Witryny te, takie jak Bitiq, Kraken, Changelly i Shapeshift, pozwalają ludziom kupować, a także wymieniać aktywa blockchain. Aktywność na tych stronach obejmuje kupowanie bitcoinów lub wymianę bitcoinów na aktywa Ethereum.

Aktualne wady systemu

Ekosystem blockchain w żadnym wypadku nie jest doskonały. Wiele osób unika jego używania ze względu na jego postrzeganą zmienność. W tej chwili nie ma protokołu „kodeksu postępowania” dla blockchain i prawdopodobnie nigdy go nie będzie.

Ponadto tworzenie i utrzymywanie oprogramowania blockchain jest żmudne i zarządzane przez zaledwie kilka osób na całym świecie. Twórcy oprogramowania, pionierzy tej technologii, znajdują się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ są nieustannie zmuszani do reagowania na złośliwe ataki.

Odnotowano wiele złośliwych ataków na łańcuch bloków, w tym niedawny atak na portfel internetowy innej firmy. W tym ataku nieznany użytkownik był w stanie przejąć kontrolę nad witryną strony trzeciej i przekierować wszystkie transakcje na swoje konto.

Te i inne złośliwe ataki sprawiły, że zasoby łańcucha bloków są tymczasowo niedostępne lub trwale nie do odzyskania. Z tych powodów rozwiązanie zabezpieczające łańcuch bloków nie może być własnością osób trzecich i zarządzane przez strony trzecie i musi być częścią samego łańcucha bloków.

Środki bezpieczeństwa, takie jak te, które proponujemy, mogą zmniejszyć dotkliwość i szybkość wszelkich złośliwych ataków. Obniżenie nagrody za złośliwe ataki może również zniechęcać do takiego zachowania.

Bezpieczeństwo w stylu bankowym dla blockchain

Mechanizmy, których używamy do budowania zaufania do tradycyjnych instytucji finansowych, mogą zostać zakodowane w blockchain.

Jest mało prawdopodobne, że użytkownik blockchaina wykorzysta tę technologię do wydania 100% aktywów na swoim koncie bez żadnego powiadomienia. Właśnie dlatego włamania na te konta są tak oczywiste, jak gdyby Twoje konto bankowe zostało nagle opróżnione.

Regulowane limity wydatków i transakcji chronią obecnie użytkowników kont bankowych głównego nurtu przed jedną złośliwą transakcją. Nie ma powodu, aby ten sam rodzaj ochrony konsumenta nie miał zastosowania do użytkowników kryptowalut.

Aby to zadziałało, blockchain musi zweryfikować, czy jesteś legalnym użytkownikiem konta, który chce podnosić i obniżać limity wydatków w celu transferu środków.

Proponujemy, że może to działać poprzez uwierzytelnianie głosowe. W tym miejscu użytkownik blockchain wykonuje transakcję na blockchain, a następnie jest proszony o podanie jednorazowego hasła głosowego – jest to drugi krok w dwuetapowym procesie weryfikacji.

Byłoby to podobne do programu Captcha, ale z jednym unikalnym akcentem. Captcha ma na celu odróżnienie legalnych użytkowników Internetu od robotów internetowych. Działa poprzez generowanie jednorazowego obrazu liter i cyfr, które użytkownik musi poprawnie wpisać, aby kontynuować. Captcha może zweryfikować, czy jesteś człowiekiem, ale nie może zweryfikować Twojej tożsamości.

Używanie ludzkiego głosu z tego typu technologią może być w przyszłości bardziej powszechne. Jest również mniej złożona niż inne rodzaje weryfikacji biometrycznej, które wymagają zaawansowanej infrastruktury, takiej jak sprzęt do skanowania siatkówki i tęczówki oka.

Co ważniejsze, ludzki głos dzieli atrybuty blockchain. Twój głos i publiczny klucz łańcucha bloków są zarówno publiczne, jak i niepowtarzalne.

Obecnie nie ma gwarancji utrzymania zasobów blockchain bez zakłóceń. Zapewnienie bezpieczeństwa w blockchain przekształciłoby się w pewien stopień przewidywalności technologii. Gdyby okazało się, że działa to na dłuższą metę, stworzy to również zaufanie.

Oczywiście ufamy tradycyjnym walutom. Tak więc, gdy pewien stopień przewidywalności zostanie ustalony w łańcuchu bloków, pojawią się również nowe możliwości biznesowe z tradycyjnych rynków, takie jak ubezpieczenie na wypadek nagłych i nieuzasadnionych strat ekonomicznych.

W interesie większości interesariuszy blockchain jest konsekwentne poszukiwanie odpowiedzi i ulepszeń, które zmniejszają ograniczenia technologii.

Zobacz też: Móc żyć normalnie – Babak Najafi

Móc żyć normalnie – Babak Najafi

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News