Big Book Cafe: nowe miejsce dla kawo- i książkoholików

Wnętrze kawiarnii z dużym regałem z książkami i stołem z kolorowymi krzesłami

Jeśli nie możecie żyć bez dobrej książki i filiżanki kawy, to nowe miejsce na warszawskim Mokotowie, będzie spełnieniem Waszych najskrytszych marzeń. Poznajcie Big Book Cafe!

Kilka dni temu, 14 lipca 2017, Warszawa doczekała się zupełnie nowego miejsca na swojej książkowej mapie, a dodatkowo serii wydarzeń zatytułowanej Literacki Stand-up.

Big Book Cafe jest miejscem okołoksiążkowych innowacji, eksperymentów i zaskakujących wydarzeń. Nowatorskie idee realizowane dotąd podczas międzynarodowego Big Book Festival, w tym miejscu będą rozwijane na co dzień.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Widok wejścia do kawiarnii - żółte ściany i neon Big Book Cafe

Teraz, w wyczekiwanym przez naszą czytelniczą publiczność Big Book Cafe, festiwal literacki będzie trwał przez okrągły rok. To miejsce i jego program są naszym kolejnym słowem w rozmowie o odważnym kształtowaniu kultury czytania – mówi Anna Król z Fundacji Kultura nie boli, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Big Book Cafe jest otwarte przez siedem dni w tygodniu. Na co dzień jest to miejsce okołoliterackich rozmów przy kawie, spotkań z pisarzami, przestrzenią zapewniającą spokojne czytanie książki w otwartej czytelni, a także księgarnią.

Cechą wyróżniającą centrum jest jednak pierwszy w Polsce program nowatorskich zdarzeń, które pozwalają na świeże i rezonujące społecznie przeżywanie literatury. Big Book Cafe będzie realizować różnorodne prezentacje, nietypowe adaptacje, czytania czy zaskakujące formuły rozmów. Fundacja Kultura nie boli od pięciu lat zajmująca się edukacją literacką, w oryginalny sposób ożywia dyskusję o sensowności czytania, wywołuje do odpowiedzi najważniejszych twórców literackiego wszechświata, łączy pisarstwo z pulsem codzienności.

Widok lady w kawiarnii Big Book Cafe z ciastami

A jeśli nie wiecie, którego dnia odwiedzić Big Book Cafe, to mamy dla Was pewną propozycję. Już 28 lipca odbędzie się druga odsłona Literackiego Stand-upu, zatytułowanego Pisarze komentują świat, z Michałem Witkowskim w roli głównej.

Zaciemnione wnętrze kawiarnii w oddali widać scene z artystami

Michał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, powraca w wielkim stylu. W swojej najnowszej powieści, której premiera zapowiadana jest na jesień, stworzył nową baśń o tej dziwnej. Witkowski pisarz i performer nigdy nie przestaje być sobą. Ale tym razem, już na pierwszy rzut oka widać, że obok absurdalnego poczucia humoru i groteski w jego przemyśleniach pojawia się nowy ton – poważny, miejscami gorzki.

Artysta zabierze widzów w podróż po współczesnej Polsce, w mroki średniowiecza, do przedwojennego Grudziądza, a nawet na Malediwy. Autor zapewnia: będę stawał na rzęsach, żeby zabawić i zadziwić szanowną publiczność. Więcej informacji znajdziecie na stronie oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

Plakat promujący stand-up Michała Witkowskiego

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News