NASA stworzyła listę roślin, które najlepiej oczyszczą powietrze w mieszkaniu

Rośliny w mieszkaniu

Rośliny wspaniale filtrują powietrze i można śmiało powiedzieć, że są naszymi ochroniarzami przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Jednak niektóre robią to lepiej niż inne. NASA postanowiła ułatwić nam życie, publikując raport Clean Air Study, pokazując które rośliny najlepiej oczyszczą nasze mieszkanie z benzenu, formaldehydu, trichloroetylenu, ksylenu i amoniaku.

Beznen używany jest do produkcji plastiku, detergentów, proszków i pestycydów. Możemy go znaleźć także w dymie papierosowym, substancjach wydostających się z rur wydechowych samochodów, kleju, farb i wosku do mebli.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Formaldehyd to substancja znajdująca się w papierowych torbach, chusteczkach, ręcznikach papierowych, serwetkach i tym podobnych.

Trichloroetylen z kolei jest składnikiem farb, tuszów, lakierów, środków do sprzątania i rozpuszczalników. Ksylen znajdziecie w tuszu, gumie, skórze, fabrykach farb, dymie z papierosów i rurach wydechowych samochodów. Ostatni — amoniak to składnik, który znajdujemy z płynach do mycia okien, czy pastach do podłóg.

Każda z wyżej wymienionych substancji może przynosić niekorzystne skutki dla naszego zdrowia, a poniżej znajdziecie listę roślin, które uchronią Was przed zanieczyszczeniami.

Lista roślin oczyszczających powietrze w mieszkaniu

4/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News