Bass Astral x Igo z krążkiem „Orell” w warszawskiej Proximie

Kolorowe zdjęcia z dodaną kolorową mgłą, na którym jest dwóch mężczyzn

Ta trasa będzie elektroniczna jak „I” Moderata. Nowatorska jak Steve Jobs na LSD. Brawurowa jak Tomy Lee Jones w „Szybcy i Wściekli”. Erotyczna jak Twój Weekend. A przy tym delikatna jak Kasia Cichopek. Zapowiedzi artystów najwyraźniej się sprawdziły. 12 miast, tyleż samo wyprzedanych koncertów, a przed nami finał trasy i ostatnie kilkadziesiąt biletów na premierę drugiego krążka…

Bass Astral x Igo, bo o nich mowa, tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Ich muzyka, mimo że trudna do sklasyfikowania, a może właśnie dlatego, zdobywa coraz to nowe rzesze fanów. Energetyczne, pełne pasji występy, doskonałe połączenie wyrafinowanych elektronicznych brzmień i charyzmatycznego wokalu, zapełniają sale koncertowe w kraju i poza granicami.

orell cover Bass Astral x Igo z krążkiem „Orell” w warszawskiej Proximie

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Orell to nowa, druga już płyta w karierze duetu. Zapowiadają ją dwa single, które pozwalają mieć nadzieję, że cały krążek będzie utrzymany na równie dobrym muzycznym poziomie. Oficjalna premiera płyty jest przewidziana 20-grudnia, zatem warszawski koncert można uznać za swego rodzaju przed-premierę.

Czytaj również: 6 polskich artystów z Audioriver, których koniecznie musisz poznać [WYWIAD Z BASS ASTRAL x IGO]

Można by rzec, że ta płyta brzmi jak Lenny Kravitz, Boys Noize, Gotye, Childish Gambino, Woodkid, Nicolas Jaar, Jean-Michele Jaar, Bonobo, Paul Kalkbrenner, Fritz Kalkbrenner, Pearl Jam, Gus Gus, Black Keys, Justice, Portishead, Daft Punk, Kavinsky, Arctic Monkeys, Chat Faker, Adelle, Bee Gees i Mrozu, tylko trochę inaczej. Tak mówią o wydawnictwie jego autorzy. Czy trzeba coś jeszcze dodawać?

Może tylko ważny fakt, że jako support zagra CARSKY, który w kwietniu tego roku zachwycił publikę swoim singlem Dreams, a 17 listopada miała premierę jego debiutancka EP-ka Make Me Pure. Połączenie elektronicznego ducha lat 90. ze slow-beat’em i klasycznymi brzmieniami, wspartymi gitarą i wokalem.

Czytaj również: Carsky prezentuje Make Me Pure

Takie zestawienie wygląda, jak najlepszy przepis na znakomity koncert.

Ostatnie bilety w sprzedaży. Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/767791960077152/

Tekst: Paweł Niedzielski
Foto: Małgorzata Pawińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News