Balenciaga stworzyła torbę przypominającą Fraktę z IKEA

sklejka zdjec dwoch ogromnych niebieskich shopperow niemalze identycznych jedna bardzo sztuczna druga skorzana

Z czym kojarzy się Wam IKEA? Nam najpopularniejsza szwedzka firma zajmująca się sprzedażą wyposażenia domowego oraz elementów dekoracyjnych z niczym innym nie kojarzy się tak, jak z ogromnymi niebieskimi torbami na zakupy, które są w stanie znieść i przenieść dosłownie wszystko. 

Demna Gvasalia, dyrektor artystyczny francuskiego domu mody Balenciaga uwielbia przerabiać zwykłe rzeczy na coś designerskiego. Tak było z kultowym t-shirtem z logiem firmy kurierskiej DHL, który stworzył dla marki Vetements.

Ogromna niebieska torba na ogromne zakupy na raczkach z napisem zoltym ikea

Niedawno do internetu trafiły zdjęcia nowej torby marki Balenciaga. Inspiracją była… niebieska Frakta, którą znajdziemy w sklepach IKEA na całym świecie. Torby są niemalże identyczne. Mają ten sam kolor, wielkość, a nawet uchwyty. Jedną z różnic jest tworzywo, z którego są wykonane. Ta z Ikei jest w 100% sztuczna. Model Arena Extra-Large Shopper Bag to ręczna praca włoskich rzemieślników ze specjalnie spreparowanej licowanej skóry jagnięcej. Dzięki temu torba od Balenciagi ma charakterystyczne marszczenia, podobne do tych na Frakcie. Drugą różnicą jest oczywiście cena. Tę pierwszą możemy kupić zaledwie za 1,99 zł, natomiast za Arenę zapłacimy około 90tys. złotych.

Wielka niebieska torba typu shopper

Jaka była reakcja zarządu IKEA na zaistniały fakt? Nie traktują najnowszego modelu torby Balenciaga jako kopii. Bardzo cieszą się, iż ich zwykły produkt został inspiracją dla tak dużego domu mody. Uważają, że to zaszczyt.

Tekst: Katarzyna Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News