Australia jest pierwszym krajem, w którym Instagram ukryje widoczność liczby polubień postów

Telefon z otwartą aplikacją Instaggram

Kultura mediów społecznościowych doprowadziła do tego, że wielu ludzi na całym świecie zaczęło mierzyć swoją wartość zasięgami i liczbą polubień na Instagramie.

Instagram zapowiadał tę zmianę już kilka miesięcy temu: Instagram chce wprowadzić drastyczne zmiany. Liczba polubień stanie się niewidoczna. Teraz słowo faktem się stało.

Już od dzisiaj mieszkańcy Australii stracą możliwość zobaczenia, ile serduszek pod postami zgromadzili obserwowani przez nich użytkownicy. Zamiast konkretnej cyfry pojawi się jedynie informacja typu: @hiro_magazine i inni lubią ten post. Dla właściciela konta widoczność liczby polubień jego własnych postów będzie nadal widoczna – ale tylko dla niego.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zmiana ta ma zachęcić użytkowników aplikacji do skupienia uwagi na treści postów i zaangażowania w nie – nie zaś porównywania liczby serduszek pod zdjęciem.

Na razie nie wiadomo, kiedy zmiana zostanie wprowadzona w Polsce.

d7a8fcb55d2f5a0e5d2eca1cf64c99fc Australia jest pierwszym krajem, w którym Instagram ukryje widoczność liczby polubień postów

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News