Audioriver ogłosiło polską reprezentację elektroniki, która wystąpi podczas 14. edycji festiwalu

Oświetlona scena z tłumem ludzi

Polska obsada 14. edycji Audioriver nie jest jedyną niespodzianką, jaką organizatorzy przygotowali w ramach szóstego ogłoszenia!

Zanim przejdziemy do artystów z polskiej sceny elektronicznej, którzy wystąpią podczas Audioriver 2019, mamy dla was jeszcze jedną ważną wiadomość. Od 10 czerwca w sprzedaży pojawiły się także bilety jednodniowe! Bilety na Audioriver 2019 można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2F8O10S.

Szóste ogłoszenie przynosi nam także podział line-upu na dni i sceny – powiemy tyle, jest w czym wybierać! A teraz przejdźmy do tego, co najważniejsze, czyli polskiej reprezentacji Audioriver.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na głównej scenie Audioriver ponownie wystąpi BOKKA. Pomimo tego, że tożsamość ukrywających się pod maskami członków zespołu cały czas nie jest znana, ich muzyka cieszy się wielką sympatią fanów. W zeszłym roku ukazała się już trzecia w ich dorobku płyta pt. Life On Planet B.

Czytaj również: Bokka – Nie lubimy taniego blichtru [WYWIAD]

Autorski materiał na Audioriver zaprezentuje także ATARI WU – solowy projekt Michała Wasilewskiego z duetu XXANAXX, który niebawem wyda nowy album pt. CYAN. Na krążku znajdzie się m.in. niedawno wydany singiel pt. Lost, promujący społeczną inicjatywę #podrugiejstronielustra.

Na tej samej scenie zagra również Manoid – świetny producent, którego debiutancki krążek w zeszłym roku ukazał się nakładem niemieckiej wytwórni Hafendisko oraz jeden z najbardziej cenionych DJ-ów w polskiej elektronice, czyli Eltron.

Krajowych artystów nie zabraknie również na Burn Stage i w Circus Tent. Wśród nich m.in. Joana, DJ-ka z wielkim doświadczeniem i wieloma występami na koncie. Dziś jest kojarzona przede wszystkim z działalności poznańskiego klubu Tama, gdzie zagrała m.in. obok Carla Craiga i Ellen Allien. Z działalnością klubową identyfikowany jest także Vacos, czyli człowiek instytucja sopockiego Sfinks700, który współtworzy również projekt Vacos Malcolm. Kacpa i Raev to natomiast reprezentanci wrocławskiej sceny, gdzie regularnie występują w najważniejszych muzycznych punktach tego miasta.

https://youtu.be/Zed0r6PePfE

Na scenie Kosmos wystąpią wykonawcy, których kariera od kilkunastu miesięcy nabiera ciekawego tempa. Aksamit to artystka okrzyknięta odkryciem roku w plebiscycie Munoludy. Ma za sobą występy w całej Polsce, a szczególnie znana jest z wydarzeń we wrocławskiej Pralni. Z kolei z innym znanym projektem imprezowym, czyli Revive, mocno związani są z Terstin & RTMTS. Na scenie Kosmosu nie zabraknie również krajowych producentów, którzy zyskują coraz większą popularność nie tylko w Polsce. Sept reprezentuje wytwórnię Voxnox, a duet Private Press współpracuje z cenionym labelem Rekids.

Na Audioriver co roku występuje również silna polska reprezentacja artystów związana z połamanymi brzmieniami. Podczas tegorocznej edycji, w Hybrid Tent wystąpią: Lux Familiar, który niedawno opublikował nowy album pt. Microdosing; PZG, czyli artysta związany m.in. z projektem Polish Juke; Sick, znany m.in. z działalności w kolektywie 175 BPM – Drum and Bass; a także współtwórcy programu Audioriver odpowiedzialni za Hybrid Tent, czyli NeverAfter, co roku występujący na festiwalu w towarzystwie MC LowQui.

Line-up True Music to artyści gwarantujący taneczne emocje, o czym od lat może przekonać się publiczność w klubach i na festiwalach w całej Polsce. Wystąpią tam: Novika & Mr. Lex, Last Robots, Ricardo & Tenes, GiGi, Roger, DUSS czy LuLu Malina. W tym miejscu zobaczymy twórców grupy Kamp! – tym razem wystąpią w Płocku w nieco innej odsłonie i zagrają DJ set z projektem Beskres.

Występom artystów towarzyszyć będą wizualizacje polskiej czołówki VJ-ów – tym razem na Audioriver zobaczymy twórczość takich artystów jak: .wju, Martinovna + luminarion, Visual Family Collective oraz Visualism (FkS x EyE).

Do zobaczenia pod sceną! Na koniec, wrzucamy wam wspominany podział na dni i sceny. Enjoy!

timetable 2019 Audioriver ogłosiło polską reprezentację elektroniki, która wystąpi podczas 14. edycji festiwalu

Czytaj więcej o Audioriver 2019:
Audriovier podkręca tempo i publikuje trzecie ogłoszenie. 10 artystów, którzy dołączyli do Audioriver 2019
Audioriver ogłasza 10 nowych artystów. To 10 kolejnych powodów, by pojawić się na koniec lipca w Płocku!
15 artystów dołącza do Audioriver 2019. Zobaczcie, kto pojawił się w 5. ogłoszeniu
5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News