Categories: muzykanowe

Asaf Avidan wraca z nowym albumem ?

Artysta, znany z hitu One Day / Reckoning Song powrócił z nowym wydawnictwem. Dzisiaj, 3 listopada 2017 ma premierę album The Study On Falling – przesycony wielką wrażliwością i oryginalnością kolejna muzyczna odsłona Asafa Avidana, która znakomicie pokazuje też rozwój artystyczny jaki przeszedł.

Asaf Avidan i jego szósty album studyjny – The Study On Falling. Tym razem izraelski artysta zdecydował się nagrywać w USA – kolebce swoich muzycznych inspiracji. Zakochany w folk-rocku i Amerykanie muzyk wybrał Kalifornię, a produkcję materiału powierzył Markowi Howardowi odpowiedzialnemu wcześniej za brzmienie Time Out of Mind Boba Dylana, a także Orphans Toma Waitsa dwóch niezwykle bliskich Avidanowi płyt.

Najnowszy album The Study On Falling powstawał w dosyć niestandardowych okolicznościach – Asaf Avidan postanowił dosłownie przenieść proces nagraniowy ze studia w plener – zabrać ze sobą instrumenty, sprzęt do nagrywania i muzyków gdziekolwiek się przemieszczał. Wśród towarzyszących mu muzyków znaleźli się m.in. perkusista Jim Keltner (John Lennon, Elvis Presley) oraz basista Larry Taylor (Canned Heat, The Monkeys oraz Jerry Lee Lewis).

The Study on Falling to jak zwykle w przypadku Asafa Avidana – niezwykle szczery zarówno muzycznie jak i lirycznie materiał. Tym razem artysta skoncentrował się na różnych podejściach do miłości i związku, zainspirowany w dużej mierze dwiema kobietami, z którym w przeszłości był związany, a które w opisie na płycie występują pod pseudonimami Green oraz Blue. Przede wszystkim jednak Asaf Avidan pozostawia interpretację muzyki i tekstów na płycie swoim odbiorcom.

Artysta już wkrótce zagra trzy koncerty w Polsce: w Krakowie (29.11), Warszawie (30.11) oraz Poznaniu (01.12). Płyta jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych: Tidal, Spotify. Wersja fizyczna płyty dostępna jest tutaj.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

29 minut ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

17 godzin ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago

Książki, które zmieniają życie czytelnika na lepsze

Świat bez książek nie mógłby właściwie istnieć, co doskonale wiedzą miłośnicy literatury. Wykreowane w nich…

5 dni ago