Categories: miastoorientuj się

Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali centrum Londynu przyklejając się do asfaltu

Główna ulica w pobliżu Leicester Square została zablokowana przez protestujących w ramach demonstracji The Air We Grieve.

Aktywiści z Extinction Rebellion zorganizowali w poniedziałek rano demonstrację, której przyświecało hasło The Air We Grieve, domagając się od rządu podjęcia działań w zakresie śmiertelnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w centrum Londynu.

Cranbourne Street znajdująca się przed Leicester Square właśnie z wyżej wymienionej przyczyny została wybrana przez aktywistów jako cel blokady. Sześciu protestujących w maskach gazowych przykleiło się do 25 ustawionych na drodze cegieł, co miał reprezentować liczbę londyńczyków, którzy umierają każdego dnia z powodu zanieczyszczonego powietrza.

Domagamy się działań przeciwko nielegalnym poziomom toksycznego powietrza w naszym mieście, szkołach, ulicach. Rząd zaniedbał walkę ze śmiertelnym poziomem zanieczyszczenia powietrza. Jak możemy im zaufać, by poradzić sobie z szerszymi problemami klimatycznymi i ekologicznymi? – napisała w komunikacie prasowym rzeczniczka organizacji Rosamund Frost.

Strajk na ulicy Londynu rozpoczął także czwarty tydzień strajku głodowego organizacji. Strajkujący proszą liderów partii o zorganizowanie spotkania w celu omówienia planów na przyszłość kraju.

Komentarze
Rate this post
Justyna Vanderberg

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

6 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

10 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago