8 krótkich filmów dokumentalnych o artystach street art

Mężczyzna malujący mural

Czy próbowaliście odpowiedzieć sobie kiedyś na pytanie: czym właściwie jest street art i jak go definiować? Wydaje nam się, że zawrotna prędkość z jaką rozwija się ta dziedzina sztuki, zdecydowanie utrudnia poszukiwania logicznych rozwiązań w jego rozumieniu.

To tak, jakby street art chciał nas wszystkich przechytrzyć i chyba dlatego budzi takie zainteresowanie. Codzienna przestrzeń publiczna nagle zostaje owiana tajemnicą, a sami artyści bywają jeszcze bardziej enigmatyczni, niż ich dzieła.

Wielu z nich wcale się nie ujawnia, a szansą na ich identyfikację jest jedynie bezpośrednia obserwacja trwającej pracy. Niespecjalnie formują też grupy, czy stowarzyszenia, jak to często bywało z artystami tworzącymi w kanwie konkretnego kierunku malarskiego. Tutaj tego nie ma – każdy autor street artu ma swój indywidualny pomysł na opowiedzenie własnej historii, poprzez sztukę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nie ma wspólnych tematów, nie ma ograniczeń i zasad. Tylko wolność, tylko szczerość. I za to można ich kochać, albo nienawidzić.

Zapraszamy do obejrzenia serii krótkich filmów dokumentalnych o artystach street art, którzy zdecydowali się na ujawnienie siebie i powodów, dla których tworzą. Materiały udostępnia portal ARTE Po Polsku.

Tekst: Delfina Kotlińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News