5 najlepszych zabaw na wieczór panieński

damskie dłonie wieczór panieński

Wieczór panieński to jedna z tych imprez, w której nie ma miejsca na błąd. Ostatnia, symboliczna noc przed zamążpójściem musi wypaść idealnie. Podpowiadamy, jakie zabawy na wieczór panieński sprawdzą się najlepiej, nawet jeśli spędzisz go w domu.

Nie każdy wieczór panieński wiąże się z mężczyznami w czerwonych stringach, kieliszkami noszonymi na szyi i głowie oraz milionami balonów w kolorze złamanego różu. Jednak nie oznacza to, że jedyną opcją bajkowego wieczoru panny młodej staje się skromny podwieczorek z grającym w tle Hallelujah. Jak prawie zawsze, złoty środek znajduje się pośrodku – mieszanka nietypowych zabaw, dobrych drinków i najbliższych przyjaciółek. Jakie zadania na wieczór panieński wymyślić? Które gry sprawdzą się najlepiej na wieczór panieński w domu? Oto jak zrobić to dobrze.

person holding pink and white balloon

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Gry i zabawy na wieczór panieński

Wplataj gry i zabawy w trakcie przyjęcia, aby utrzymać jego tempo. Gry mogą być naprawdę różne – od takich, które pozwolą na jeszcze lepsze poznanie siebie nawzajem, po takie, które mogą przyprawiać o rumieniec na policzkach. Najważniejsze, aby dobrać rodzaje gier do panny młodej, a także zaproszonych na wieczór panieński gości. Płacząca w kącie koleżanka to z pewnością scenariusz, który nie powinien spełnić się podczas tak wyjątkowej imprezy.

Never have I ever

Never have I ever to gra, która prawdopodobnie towarzyszyła wszystkim w latach szkolnych i/lub studenckich. Ma w sobie ten sam klimat siedzenia w kręgu z przyjaciółmi, jak legendarna prawda czy wyzwanie lub czy wolałabyś…. To proste założenie, które może nieść za sobą interesujące i (nie)grzeczne rezultaty. Dlatego z myślą o wieczorze panieńskim, warto zadbać o to, aby pytania były wystarczająco intrygujące. Gra polega na tym, że po kolei każda z uczestniczek wieczoru panieńskiego, losuje jedno pytanie, na przykład – Ja nigdy przenigdy nie zdradziłam partnera lub ja nigdy przenigdy nie pomyliłam imienia w łóżku. Osoby, które faktycznie mają takie przeżycie za sobą, piją szoty lub wybranego przez siebie drinka. Brzmi ciekawie, prawda?

 

woman in black tank top holding clear wine glass

Wyzwania dla panny młodej

Jeśli decydujecie się na połączenie wieczoru panieńskiego z zabawą na mieście oraz w zaciszu domu, będzie to idealna rozgrzewka dla wszystkich jego uczestniczek. Przygotujcie listę zadań, które spiszecie na karteczkach, a następnie, rozdajcie każdemu z gości po jednym ze spisanych propozycji wyzwań. Jakie mogą to być zadania? Od tych, które przyprawiają o lekkie ciarki zażenowania – zaśpiewaj na środku ulicy, przysiądź się do kogoś i zacznij rozmowę, po bardziej stonowane – wejdź do najbliższego klubu i zamów najdroższego drinka. Upewnijcie się, że przyszła panna młoda wykona każde z wymyślonych wyzwań.

 

beige Mr & Mrs wooden sign during daytime

Jak dobrze znasz swojego przyszłego męża

Każda panna młoda, chce mieć pewność, że zna każdą stronę swojego przyszłego męża. Niezależnie od tego, czy dotyczy to jego przeszłości czy upodobań względem wyboru skarpetek. Gra polega na tym, że każdy z gości wieczoru panieńskiego, przygotowuje po przynajmniej jednym pytaniu, które dotyczy przyszłego męża gwiazdy wieczoru panieńskiego. Aby jednak mieć pewność, że odpowiedzi panny młodej są zgodne z prawdą, warto, aby przed samą imprezą, odpowiedział na pytania sam pan młody. Jednak wracając do samej gry – jeśli panna młoda źle odpowie na pytanie, musi wypić szota lub drinka. I teraz pojawia się pytanie – zna czy nie zna.

 

woman holding cake looking up

Gorzka prawda o pannie młodej

Wiadomo, że słuchanie o własnych wadach nie należy do najprzyjemniejszych czynności na świecie, ale może warto poświęcić ten ostatni wieczór, na dowiedzenie się o sobie paru istotnych informacji? W tej grze, znowu pojawia się motyw pana młodego. Przed wieczorem panieńskim, organizatorki tej jakże wyjątkowej imprezy, muszą przekazać przynajmniej kilkanaście zdań do uzupełnienia wybrankowi swojej przyjaciółki, dotyczące jej samej. Są to zdania, w których brakuje tylko ostatniego wyrazu – X denerwuje mnie najbardziej tym, że ….., jej najgorszym nawykiem jest ……. Im więcej odpowiedzi ze strony panny młodej będzie błędnych, tym więcej napojów wysokoprocentowych będzie musiała spożyć.

 

person holding clear martini glass

Pokaż mi swój drink, a powiem Ci kim jesteś

Ostatnią zabawą na domowy wieczór panieński jest przygotowywanie drinków. Każda z uczestniczek imprezy (z wyjątkiem panny młodej), przygotowuje swojego ulubionego drinka. Zadaniem jubilatki jest odgadnięcie składników takiego drinka, a następnie wskazanie, kto jest jego twórcą. Każda zła odpowiedź powoduje, że to panna młoda musi wypić koktajl. Jeśli jednak uda się jej odpowiedzieć poprawnie, drinka wypija osoba, która go zrobiła.

Wieczór panieński to wyjątkowy moment, zarówno dla przyszłej panny młodej, jak i uczestniczek. To szansa, aby poznać swoje (nie)grzeczne sekrety i dodatkowo zbliżyć się do siebie. Wspomniane przez nas zabawy, nie wymagają zbędnego nakładu finansowego, a z pewnością stworzą niepowtarzalną atmosferę imprezy.

 

Zobacz też: Pomocne wskazówki, jak znaleźć odpowiedniego fotografa na ślub

Pomocne wskazówki, jak znaleźć odpowiedniego fotografa ślubnego

 

Autor: Anna Ciesielska / ig: ann.ciesielska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News