5 najlepszych trójmiejskich lumpeksów

na zdjęciu znajdują się kolorowe ubrania

Coraz częściej mówi się o tym, jak zły wpływ na środowisko ma masowa produkcja i sieciówki. Dlatego najlepszą alternatywą są lumpeksy, serio. Możecie nie być przekonani do noszenia ubrań po kimś, ale jeśli chodzi o jakość i cenę, osobiście polecam.

Przygotowałam dla Was pięć najlepszych lumpeksów w Trójmieście, bazując na własnym doświadczeniu oraz opiniach znajomych.

Gdynia, lupeks Traf

na zdjęciu znajdują się materiały w odcieniach szarości, granatu oraz czerwieni

Second-hand, w którym znalazłam swoją pierwszą zdobycz-sweter od Burberry w idealnym stanie. Towar jest wymieniany dwa razy w tygodniu, a oprócz rzeczy na wagę znajdziecie tam wyceniony towar, który dwa razy w tygodniu jest za pół ceny! Traf znajdziecie na Starowiejskiej 9, czyli w samym centrum miasta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Gdynia, Plac Kaszubski

Ubrania wiszące na wieszakach

Gdyńskie śródmieście ma dla Was jeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić. Na placu Kaszubskim, a dokładniej na Jana z Kolna 4, znajduje się lumpeks, w którym oprócz ciuchów mogą wpaść Wam w ręce aparaty i fajne materiały, które możecie przerobić na własne rzeczy.

Czytaj również: Second-handy, vintage shopy, lumpeksy: za co je kochamy?

Gdańsk, ogromny lumpeks Vive

Bez tytułu 5 najlepszych trójmiejskich lumpeksów

Przenosimy się do Gdańska, a dokładnie na Zaspę, gdzie znajduje się jeden z punktów Vive. Sklep jest ogromny, więc radzę Wam zorganizować sobie trochę czasu na jego odwiedzenie.

Gdańsk, ul.Pilotów – ul. Żwirki i Wigury

na zdjęciu znajdują się rękawy koszul w odcieniach żółci, błękitu oraz zieleni

Kiedy wyjdziecie z Vive, wybierzcie się wgłąb Zaspy. Ta dzielnica to prawdziwa kopalnia secondhandów. Między tymi dwiema ulicami znajdziecie ich co najmniej pięć!

Dobry lumpeks w Wejherowie

mapa przedstawiająca rozmieszeczenie sklepów z odzieżą używaną w Wejherowie

Na koniec miasto, które nie leży w obrębie Trójmiasta, ale jest całkiem blisko Gdyni i myślę, że warto się tam wybrać, w celu znalezienia prawdziwych perełek. Nie mam tam konkretnych adresów, ale znajdziecie tam dużo ciekawsze rzeczy niż w pozostałych spotach.

Autorka artykułu: Zuzanna Piontke

Czytaj również: Najlepsze lumpeksowe triki: jak znaleźć perełki w second-handzie?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News