Gluten sex. Grupa Potem-o-tem konfrontuje nas z problemami współczesnego świata

Pięć osób stojących przy ścianie, na której z prawej jest napisane W związku, a po lewej singlem. Przestrzeń w której stoją jest słabo oświetlona.

Od garażu, przez kamienicę, później autokarem do pałacu, niezależna grupa teatralna Potem-o-tem wykorzystuje każdą przestrzeń do przedstawienia własnej interpretacji problemów, które gryzą nasze pokolenie.

Zastanawiamy się, czy we współczesnym świecie jest jeszcze miejsce na miłość i jakie formy przybiera ona obecnie. Opowiadamy o wciąż zmieniających się modach i trendach, ale również o samotności, bezradności i niedojrzałości, które nierzadko za nimi stoją. Grupa Potem-o-tem prowokuje, a tym samym zachęca do dialogu, o kwestiach codziennych ale wciąż (czy może tym bardziej) istotnych.

Sześć osób ubranych w kolorowe stroje. Trzymają kable i lampę

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niezależni nie tylko artystycznie, ale i finansowo, sami zbudowali swoją markę. Zadebiutowali w 2016 roku, spektaklem Pierwsza lepsza, odegranym w garażu na warszawskim Powiślu, teraz współpracują z największymi gwiazdami polskiej sceny, w tym z Wojciechem Malajkatem, czy Jerzym Radziwiłowiczem. Nie zwalniają jednak tempa i obiecują odkrywać coraz to nowsze przestrzenie i podejmować wciąż aktualne tematy.

https://www.instagram.com/p/Bt3qtUql0Cm/

Ich najnowszy spektakl Gluten Sex to offowa megaprodukcja, która rozpoczyna się od podróży autokarem (tak, naprawdę!), który przewozi widzów do zabytkowego pałacu pod Warszawą, gdzie kontynuowany jest spektakl.

Rok 2028. Społeczeństwo tonie w narastającym poczuciu osamotnienia. Z roku na rok wzrasta popularność wirtualnych programów rekompensujących brak relacji w świecie rzeczywistym. Leon Maks, genialny informatyk polskiego pochodzenia, przeprowadza test autorskiego programu z pogranicza neuropsychologii, bioinformatyki, virtual reality i hipnozy, o nazwie GLUTEN SEX.

Spektakl zapowiedziany jest w 3 terminach: 11, 12 oraz 13 września. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News