15 utworów przepełnionych delikatnymi, poetyckimi melodiami fortepianu i skrzypiec. Debiutancki album Lor już dostępny!

Cztery dziewczyny stojące w parku z kwiatami na twarzy

Debiutowały 3 lata temu utworem Windmill. Mimo młodego wieku, od razu zwróciły uwagę kilku tysięcy użytkowników YouTube. Dzisiaj nareszcie witamy się z ich debiutanckim krążkiem!

Lor to grupa stworzona przez cztery utalentowane dziewczyny z Krakowa: Julię Skibę (pianino), Paulinę Sumerę (teksty), Jagodę Kudlińską (śpiew) i Julię Błachutę (skrzypce).

Dziewczyny częściowo poznały się w szkole, a częściowo przez internet. Ich subtelny songwriting inspirowany folkiem podbił serca słuchaczy, czego dowodem są występy między innymi na Open’erze, OFFie, czy Orange Warsaw.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dzisiaj witamy się z ich debiutanckim albumem Lowlight. To kontynuacja drogi obranej przez dziewczyny od samego początku. Na krążku znajdziemy 15 utworów, przepełnionych delikatnymi, poetyckimi melodiami fortepianu i skrzypiec. Historie zawarte w tekstach poruszają wiele tematów: miłości, przyjaźni, poczucia straty i smutku.

Dziewczyny nigdy nie kryły się z inspirowaniem się takimi artystami jak Birdy, Soley czy Tom Rosenthal. Dziś wypracowały swój własny styl i brzmienie. Przyczynił się do tego na pewno Michał Przytuła, ceniony producent muzyczny, współpracujący między innymi z Kayah, Reni Jusis, czy Kortezem. To właśnie w jego studio powstały prawie wszystkie partie wokalne i instrumentalne do Lowlight!

Album jest już dostępny fizycznie oraz we wszystkich serwisach streamingowych!

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News