15 najlepszych letnich miejscówek w Poznaniu

poznańskie miejscówki

Poznań. Kiedyś miasto koziołków, kartofli i studentów, dziś – miasto z bogatą ofertą gastronomiczną, zagłębie kulturalnych festiwali i jedno z najbardziej przyjaznych i tolerancyjnych miast w Polsce. 

Sezon 2021 Poznań rozpoczyna z naprawdę mocną i różnorodną ofertą letnich miejscówek. Każdy kto spędza chociaż jeden weekend w tym mieście, na pewno nie będzie się nudził. Po ponad rocznej rozrywkowo-kulturalnej przerwie, przypominającej niekończący się deszcz na Wyspach Brytyjskich, Poznań uruchomił aż 15 miejscówek, które zadowolą nawet tych najbardziej wymagających.

W tym zestawieniu znaleźli się starzy wyjadacze, których nie zatrzymała nawet pandemia, jak i zupełnie nowe propozycje czy odsłony krótszych stażem miejscówek. Jeśli jednak wciąż czujesz się zniechęcony do letniej zabawy bo tracisz nadzieję, że festiwal, na który bilet kupiłeś w 2019 się kiedykolwiek jeszcze odbędzie, polecam sprawdzić tę listę. KAŻDA z ujętych tu propozycji, oferuje muzyczną rozrywkę, a część z nich to inicjatywy typowo koncertowe.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Najlepsze puby, kluby i kawiarnie w Poznaniu

1. PLENER PROMIENISTA @plener_promienista

Na pierwszy ogień nowość na mapie Poznania czyli Plener Promienista, umiejscowiona na Grunwaldzie. Plener to bardzo zielone miejsce dziennych atrakcji dla dzieci i dorosłych, pikniki, spotkania towarzyskie. W ofercie cykliczne spotania typu: czwartkowe open decki i wtorkowy wartki stand up, ponadto lineup bogaty w wieczorne koncerty i dj sety pod chmurką. Ta część miasta od dawna potrzebowała swojego miejsca na letnie długie wieczory. Szukaj ich przy ulicy Promienistej (a jakże!) 27a.

Plener promienista, ul. Promienista 27a - Poznań
Plener promienista, ul. Promienista 27a – Poznań – źródło: facebook.com

2. OGRÓD SZELĄG GARDEN @ogród.szeląg

Ogród Szeląg to bajeczne miejsce spotkań i relaksu zatopione bo brzegi w zieleni. To kameralna miejscówka, w której możesz poleżeć w hamaku, wziąć udział w rzemieślniczych warsztatach, zjeść lepszego gofra niz w Mielnie, a przede wszystkim wyrwać się z betonowego miasta. Ogród organizuje też sporo kameralnych koncertów. To pierwsza miejscówka na tej liście, która mieści się w sąsiedztwie rzeki Warty. Ul.Ugory 97

Ogród Szeląg Poznań - ul.Ugory 97
Ogród Szeląg, ul.Ugory 97 Poznań – źródło: facebook.com

3. BRZEG WSCHODNI @brzegwschodni

Brzeg Wschodni to kolejna ciekawa miejscówka, która oprócz klasycznego chilloutu z piwkiem na leżaczkach, oferuje wynajem ich przestrzeni na różnego rodzaju plenerowe imprezy okolicznościowe. Specjalnie aranżuje wtedy swoją przestrzeń i udostępnia ją na wyłączność. Przestrzeń to powierzchnia 1000m2, z aż 300 miejscami do siedzenia. Możesz zorganizować tam warsztaty, szkolenia, zaplanować sesję zdjęciową a nawet wesele. W tym roku w wyniku kolaboracji z restauracją Twoja wina powstał wspólny projekt kuchni południowej inspirowanej brazylijskim i meksykańskim street foodem. Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się na wschodnim brzegu Warty pod adresem Wioślarska 74.

Brzeg Wschodni nad Wartą Poznań - Wioślarska 74
Brzeg Wschodni nad Wartą, ul. Wioślarska 74 Poznań – Źródło: facebook.com

4. NOCNY TARG TOWARZYSKI @nocny_towarzyski

Nocny Targ Towarzyski – to miejsce, które zawładnęło letnimi imprezami na powietrzu. Stara zajezdnia kolejowa została zaaranżowana na miejsce spotkań przy dobrej muzyce, stand-upach i najbardziej obleganych koncertach. Targ wzbogacają najbardziej różnorodne kulinarnie foodtracki, które działają do późnych godzin nocnych. Mimo oddalonej od centrum lokalizacji, to miejsce cieszy się bardzo dużym powodzeniem, uberowi wskaż adres: Kolejowa 23

Poznań Nocny Targ, ul. Kolejowa 23 - towarzyski letnie miejscówki
Nocny Targ, ul. Kolejowa 23 Poznań – źródło: facebook.com

5. BAZAR WYSPIAŃSKIEGO 26 @bazar_wyspianskiego_26

Bazar Wyspiańskiego to inicjatywa, typu pchli targ, która odbywa się tylko kilka weekendów w roku. To miejsce dla miłośników płyt winylowych, książek, street foodu i polskich wyrobów od rzemieślników. Do tego miejsca zjeżdżają się wystawcy z całej Polski. Robiąc tam zakupy, część dochodu kierowana jest na cele charytatywne. Ten niezwykły pchli targ znajdziesz na terenie City Parku od ulicy Wyspiańskiego na wysokości numeru 26 na przeciwko Hali Arena.

Bazar, ul. Wyspiańskiego 26
Bazar, ul. Wyspiańskiego 26 Poznań – źródło: facebook.com

6. NURT @nurt_poznan

Kiedy impreza poniesie Cię nad Wartę, warto zajrzeć do Nurtu, to kolejna miejscówka znajdująca się w tej części miasta, która uzupełnia imprezowy charakter nabrzeża. To miejsce zarówno na dzienne posiadówki na leżaku jak i pomysł na weekendowy wieczór przy dobrej muzyce. Nurt’u szukaj w sąsiedztwie Brzegu Wschodniego w kierunku centrum, przy ulicy Wioślarskiej.

Nurt, ul. Wioślarska Poznań
Nurt, ul. Wioślarska Poznań – źródło: facebook.com

7. LABA.LAND @laba.land

To miejsce, które można określić kalejdoskopem letniej rozrywki. Jak sami mówią o sobie jest to “przestrzeń miejskiego relaksu”. Przy czym wchodząc tam, kompletnie zapominasz, że jesteś jeszcze w mieście. Wachlarz atrakcji jest tak szeroki, że każdy wyjdzie stąd zadowolony: warsztaty plecenia wianków, spacery z kozą, plaża z parasolami, zielony targ, leśna czytelnia. Dla dzieciaków LABA.LAND oferuje m.in. półkolonie survivalowe, kreatywne z rękodziełem, ekologiczne na ich własnej farmie… Jeśli lato spędzasz w mieście, koniecznie udaj się do LABA.LANDu, absolutnie każdy znajdzie dla siebie miejsce na tej ogromnej przestrzeni. Sielskość tego miejsca jest nie do podrobienia. Ulica Przełajowa 5, w pobliżu wspomnianego Ogrodu Szeląg.

LABA.LAND, ul. Przełajowa 5 Poznań
LABA.LAND, ul. Przełajowa 5 Poznań – źródło: facebook.com

8. RUSAŁKA @scenanadrusalką

Rusałka – to letnia przestrzeń z dostępem do jeziora, foodtrackami, restauracją i placem zabaw dla dzieci, ponadto boisko do siatkówki, mini plaża i dużo miejsca na rozłożenie się na kocyku. W weekendy Rusałka gości Teatr Animacji, w środy kino plenerowe a w czwartki na Scenie nad Rusałką odbywają się cyklicznie darmowe koncerty. To miejsce najbardziej od oddalone od centrum, ale wciąż na wyciagnięcie hulajonogi czy roweru. Kieruj się na ul.Golęcińską 27

Scena nad Rusałką, ul. Golęcińską 27 Poznań
Scena nad Rusałką, ul. Golęcińską 27 Poznań – Photo: tenpoznan.pl źródło: facebook.com

9. KONTENER ART @kontenerart

KontenerArt to kultowa miejscówka, której nikomu nie trzeba przedstawiać,. Jest to jedno z pierwszych miejsc o letnim charakterze, które pojawiło się na mapie Poznania. Wśród zaaranżowanej z kontenerów przestrzeni, możesz uczestniczyć w koncertach i kinie plenerowym, targowisku różności czy jam sessions. To jedna z kilku miejscówek, która bardzo mocno angażuje się w akcje typu Pride Month i organizuje imprezy dedykowane społeczności LGBTiQ+. To miejsce znajdziesz bez mapy, podpowiem tylko, że jest to ulica Ewangelicka. 

Kontener Art, ul. Ewangelicka Poznań
Kontener Art, ul. Ewangelicka Poznań – źródło: facebook.com

10. WAKE PARK MALTA @wakeparkmalta

Wake park malta – Od kilku lat Poznań ma w swojej ofercie też coś dla fanów sportów wodnych. To miejsce dla miłośników chilloutu nad wodą w mieście. W industrialnej przestrzeni oprócz przejażdżki na wake’u, oczywiście drineczki, chillout i wieczorne dj sety lub muzyka na żywo. To miejsce z adresem “Jezioro Maltańskie” bo defacto tam się mieści, od strony ulicy Jana Pawła ll.

Scena nad Rusałką, ul. Jana Pawła 2 Poznań
Scena nad Rusałką, ul. Jana Pawła 2 Poznań – źródło: Facebook
Photo: Poznań z lotu ptaka

11. TAMA NA DZIEDZIŃCU @tamaklub

Tama na dziedzińcu, ul. Niezłomnych 2 Poznań
Tama na dziedzińcu, ul. Niezłomnych 2 Poznań- źródło: facebook.com

Scena na dziedzińcu Tamy– to najpopularniejsze miejsce z muzyką elektroniczną w mieście. Najlepsza selekcja artystów i dj-ów osadzone na dziedzińcu Izby Rzemieślniczej. Wszystkie wydarzenia dopełnione są wizualizacjami, co nadaje imprezom niezwykłego charakteru. W razie niepogody imprezy przenoszą się do środka, czyli gigantycznej sali Tamy, z najdłuższym barem w mieście. Samo centrum miasta niedaleko Starego Browaru, Niezłomnych 2.

12. BARBARKA ZE SPOKOJEM @barbarka_ze_spokojem

Barbarka ze spokojem – to wrocławski pomysł w nadwarciańskiej poznańskiej przestrzeni. Bardzo offowa inicjatywa, w której motyw przewodni do chillout i spokój z odrobiną niszowej muzyki. Świetny wybór dla fanów bardziej kameralnych i niezatłoczonych miejsc. Ponownie wracamy nad Wartę, ulica Przystań 1. Jeśli lubisz często zmieniać miejscówki, to zaledwię chwilę zajmie Ci dotarcie do wspomnianych już Nurt’u, Brzegu Wschodniego i Kontenerów.

Barbarka ze spokojem, ul. Przystań 1 Poznań
Barbarka ze spokojem, ul. Przystań 1 Poznań – źródło: facebook.com

13. STARY PORT @staryport_beachbar

Stary Port – to Beach Bar osadzony nad brzegiem Warty, jednak nieco dalej, bo w okolicy Małych Garbar. Dzięki swojej lokalizacji jest tam też bardziej kameralnie. Stary Port to po prostu nadwarciański letni klasyk – miejska plaża, drinki, chillout, koncerty. Ulica Estkowskiego na Chwaliszewie.

Stary port, ul. Estkowskiego Poznań lato 2021
Stary port, ul. Estkowskiego Poznań lato 2021 – źródło: facebook.com

14. LETNIE BRZMIENIA @letniebrzmienia

Letnie brzmienia – to jedna z dwóch strickte koncertowych inicjatyw, tym razem ogólnopolskich, w której to Poznań jest jednym z 9 miast, w którym odbywają się cyklicznie koncerty. To odpowiedź na post pandemiczną sytuację koncertową polskiej sceny muzycznej. Wydarzenia w ramach tego cyklu są biletowane. Szukaj ich w Parku Starego Browaru.

Letnie brzmienia - Stary Browar Poznań
Letnie brzmienia – Stary Browar Poznań – źródło: facebook.com

15. SKWERPLAY @skwerplay

SkwerPlay to druga wyłącznie muzyczna propozycja dla tych, którzy spragnieni są letnich koncertów. Scena umiejscowiona między laskiem Marcelińskim i Stadionem, oferuje weekendy pełne muzycznych wrażeń. Line – up to mieszanka najbardziej topowych artystów, z dużym naciskiem na przedstawicieli polskiej sceny hiphopowej. Kieruj się na ulicę Bułgarska 17.

SkwerPlay, Bułgarska 17 Poznań
SkwerPlay, Bułgarska 17 Poznań – źródło: facebook.com

Autorka artykułu: Iga Woytynowska

Zobacz też:

Letnisko Żoliborz – nowe miejsce nad Wisłą ?️??

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News