11 wymiarów sztuki, których doświadczycie podczas Wrocław Tattoo Konwent

Mężczyzna tatuujący i mężczyzna rysujący na tablecie

Po kwietniowej edycji Tattoo Konwent w Poznaniu, czas na kolejną! Tym razem Tattoo Konwent zagości we Wrocławiu i to już w najbliższy weekend. To wydarzenie, którego nie powinien pominąć żaden entuzjasta tatuażu i sztuki tatuowania!

Wrocław Tattoo Konwent odbędzie się już w najbliższy weekend 25-26 maja na Stadionie Wrocław. Będzie to 8. wrocławska odsłona tego wydarzenia, a jednocześnie 29. edycja Tattoo Konwent. Po Wrocławiu czekają nas jeszcze dwie edycje: Gdańsk (13-14 lipca) i Katowice (31.08-01.09).

W tym roku największy w Polsce cykl festiwali tatuażu odbywa się pod nowym hasłem przewodnim – Inne wymiary sztuki. Impreza promuje bowiem nie tylko tatuaże, ale wiele innych kreatywnych form artystycznej działalności.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wciąż trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Wrocław Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł i Tattoo Bilet z Dziarką w ciemno w cenie 399 zł.

A my dzisiaj prezentujemy Wam 11 wymiarów sztuki, które pojawiają się podczas Wrocław Tattoo Konwent.

Po pierwsze: tatuaże

Tattoo Konwent jest miejscem spotkania miłośników ozdabiania ciała oraz tatuażystów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przekonać się, że tatuaż to prawdziwa sztuka, oglądając konkursowe prace, które prezentowane będą ze sceny, przyglądając się procesowi powstawania obrazów na ciele oraz wzorom, które zdobić będą ciała współuczestniczących w konwencji fanów tatuażu. Imprezę odwiedzi aż 300 tatuatorów z całego kraju. Swoje prace wystawią w 11 kategoriach konkursowych. Specjalnie powołane Jury wybierze najciekawsze obrazy na ciele i nagrodzi ich autorów. Wśród konwentowych atrakcji związanych z tatuażem wymienić można Dziarkę w ciemno, w trakcie której, ukryty za kotarą tatuator tworzy na ciele wzór o nieznanej dla tatuowanego tematyce.

Po drugie: muzyka

Muzyka to nieodłączny element konwencji. Tym razem na scenie koncertowej zagra legenda polskiego punk rocka – Dezerter. Supportować ich będzie streetpunkowy Zbeer. Muzyka jest wszechobecna na festiwalu. Pobrzmiewać będzie także w różnych jego strefach. O oprawę sceny głównej zadba Sayuri, zaś w strefie chill zagrają PZG, Baby Meelo oraz Ronin.

Po trzecie: performans

Performans to kolejny wymiar sztuki, z którym zetkną się miłośnicy tatuażu. Tym razem organizatorzy postawili na pełne ekspresji występy takie jak alternatywna burleska czy fetish show. Publiczność zabawiać będą artystki z zagranicy, charakteryzujące się oryginalnym imagem. Uczestnicy zobaczą Rebeccę Crow – cosplay Harley Quinn oraz Nikitę Klosewood, która wcieli się w rolę Catwoman, Geishy i Alicji z Krainy Czarów.

Po czwarte: multimedia

W tym roku ten obszar sztuki wizualnej wkracza z przytupem na Tattoo Konwent. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję obejrzeć multimedialny spektakl przedstawiający dzieje tatuażu. Pokaz INK3D porusza także wiele ciekawych kwestii związanych ze sztuką tatuażu.

Po piąte: sztuka… motoryzacyjna

W strefie Hot Ball staną oldschoolowe pojazdy, rodem z muzeum motoryzacji.

Po szóste: moda

Moda to też sztuka! Wśród boksów znaleźć będzie można stanowiska z alternatywną odzieżą i akcesoriami, stworzonymi przez utalentowanych, polskich projektantów.

Po siódme: sztuka wyrażania siebie

Tego uczyć się będą uczestnicy wydarzenia w czasie warsztatów Expressive Art… z mamą, organizowanych na Tattoo Konwent z okazji Dnia Matki.

Po ósme: sztuka tatuowania

Sztuka tatuowania – będą ją szlifować uczestnicy Otwartego seminarium tatuatorskiego – Realistyka w wielu odsłonach, którą poprowadzi Joanna Fąferko z Black Pearl Tattoo.

Po dziewiąte: fotografia

Fotografia odgrywa bardzo ważną rolę dla festiwalu, w którym najważniejsza jest strefa wizualna. W czasie konwencji uczestnicy zobaczą aż 3 wystawy fotograficzne: Beauty behind the Ink: Kamili Burzymowskiej, 2081 Agi Szuścik oraz INKED/wydziarani/ Marcina Watemborskiego. Ostatniego z fotografów spotkać będzie można również na konwencji, gdzie sfotografuje uczestników w ramach akcji Zrób portret u Watemborskiego. Osoby, które zajmują się fotografią – z pasji lu zawodowo – będą miały okazję pracować z profesjonalną modelką alternatywną Tess Carminą, która pozować będzie w strefie Hot Ball.

Czytaj również: Tatuaże okiem fotografa, czyli INKED/wydziarani/. Rozmawiamy z Marcinem Watemborskim

https://www.instagram.com/p/Bo_sTjVh_yY/

Po dziesiąte: sztuka w klasycznej odsłonie!

Sztuka w klasycznej odsłonie! W przestrzeniach Stadionu Wrocław zawisną piękne obrazy autorstwa Kuby Kujawy z Tattoo.pl oraz pojawią się nietuzinkowe rzeźby Wojciecha Małka.

Po jedenaste: jedzenie!

Kto zaprzeczy, że uwarzenie piwa i upichcenie pysznego posiłku nie jest prawdziwą sztuką? Tattoo Konwent gwarantuje ucztę dla wszystkich zmysłów – także smaku, dlatego jak zawsze na wolnym powietrzu staną foodtracki z pysznym jedzeniem.

Zdjęcia wyróżniające: Maciej Wróblewski

Plakat Wrocław Tattoo Konwent

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News