SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!
[Loud Production] Trick or Beat

Jednodniowy festiwal Trick or Beat odbędzie się w jednej z najbardziej zapierających dech lokalizacjach Wrocławia . Już 28 października, w 110-letniej Hali Stulecia, odbędziemy 12 godzinną podróż rodem z The Last Of Us. Żelbetowe wnętrze Hali wypełni się instalacjami artystycznymi nawiązującymi do futurystyczno-fantastycznych opowieści. Sprawdź, czyja muzyka wybrzmi w modernistycznej przestrzeni Hali.

O Trick or Beat 2023

Trick or Beat to jednodniowy festiwal dla sympatyków pulsującej muzyki elektronicznej. To już druga odsłona tego wyjątkowego wydarzenia. 28 października będzie można przenieść się do świata science fiction i uświadczyć wrażeń rodem z gier o motywach post apokaliptycznych.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Gdzie odbędzie się druga edycja festiwalu?

Impreza odbywać się będzie w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków modernistycznych w Polsce. Hala Stulecia słynie ze swojej niebanalnej geometrii. Instalacje artystyczne w połączeniu z betonową surowością przestrzeni Hali oraz jej geometrią sprawią, że uczestnik doświadczy czegoś niesamowitego.

Sceny Trick or Beat

Trick or Beat to event dla miłośników muzyki elektronicznej. Organizatorzy stawiają na szerokie spektrum muzyki elektronicznej, której będziemy mogli wysłuchać na trzech tematycznych scenach.

Pierwszą ze scen jest oczywiście Main Stage, czyli Kopuła, która jest jednym z głównych punktów przewodnich w komunikacji wizualnej festiwalu. Organizatorzy zdradzają, że pojawią się na niej nie tylko mainstreamowi artyści, ale również tacy, którzy szczycą się undergroundowym brzmieniem.

Dla fanów mocniejszych i cięższych brzmień, Trick or Beat przygotował scenę, na której miłośnicy techno tańczyć będą do późnych godzin porannych.

W tym roku Trick or Beat planuje przełamać nieco męski parytet panujący dotychczas w większości festiwalowych lineu’pów i zapowiada scenę, na której zagrają wyłącznie kobiety! Iglica Stage będzie miejscem, w którym każda kobieta będzie mogła poczuć się, jakby była częścią wielkiej rodziny. Scena ta ma służyć jednoczeniu się i zniesieniu podziałów, a także zwróceniu uwagi na bezpieczeństwo kobiet oraz mniejszości podczas imprez i festiwali.

Kto wystąpi na Trick or Beat 2023?

Pierwsze ogłoszenie

Organizatorzy postanowili w tym roku dać więcej głosu kobietom. Jedna z trzech tematycznych scen na festiwalu będzie należeć wyłącznie do pań. Na Iglica Stage wystąpi między innymi Lady Shaka. Pochodząca z Nowej Zelandii i mieszkająca w Londynie DJ-ka wpadnie do Polski niedługo po swoim debiucie na Glastonbury. Jej muzyka łączy gatunki takie jak house, garage, dancehall i drum and bass, ale zawsze jest pod silnym wpływem dźwięków inspirowanych jej pochodzeniem.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Na tej samej scenie zagra także Franca, ceniona za swoje energiczne, kreatywne i pełne groove’u sety. Pochodząca z Monachium DJ-ka porusza się na obrzeżach techno i house’u. Jej zdolność do wyczuwania publiczności, przestrzeni i czasu jest jednym z jej znaków rozpoznawczych. Jest również stałym rezydentem berlińskiego klubu KaterBlau, jednego z najpopularniejszych klubów techno w Niemczech.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Z kolei na Main Stage, czyli Kopule, wystąpi doskonale znana nie tylko rodzimej publiczności An On Bast. Polska performerka i producentka nieustannie ewoluuje i zaskakuje swoich fanów. Od 2006 roku porusza się między odcieniami techno, house, ambientu, tworząc podczas swoich występów barwne muzyczne obrazy. Fascynacja Anny muzyką i głębokie pragnienie wznoszenia się na nowe wyżyny sprawiły, że jej prace trafiają do uznanych wytwórni, takich jak Awesome Soundwave Carla Coxa.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Występowanie na żywo z jej instrumentami to uczucie podekscytowania i ciekawości, które nigdy się dla Anny nie zestarzeje, łącząc maszyny i sprzęt, każdy z własnym tajemniczym głosem i tonami, traktując występ na żywo jako ciągłą rozmowę między grupą ludzi, którzy w pełni się rozumieją. Ten właśnie etos pozwolił jej podróżować po świecie, prezentując swoje brzmienie w Berlinie, Melbourne, Szanghaju, Barcelonie, Londynie, Amsterdamie, na Ibizie i wielu innych zakątkach świata na różnych festiwalach i w klubach, między innymi w Wembley Arena, ADE Awakenings, Mysteryland i wiele innych.

W roli headlinera festiwalu, na Trick or Beat zagra Korolova. Pochodząca z Ukrainy DJ-ka i producentka to wielki talent na scenie melodyjnego house’u i techno. W ciągu zaledwie jednego roku zagrała 60 koncertów w 20 krajach, zebrała 4,6 miliona odtworzeń w serwisie Spotify, 30 milionów wyświetleń na YouTube i wydała utwory we wpływowych wytwórniach, takich jak AFTR:HRS, Get Physical Music i Armada.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Korolova to nowy pseudonim, ale Ukrainka jest związana z muzyką od dekady. Po wielu latach latach poszukiwań odnalazła swój własny głos i styl. Serwuje melodyjne i eskapistyczne podróże, które przenoszą publiczność w inny wymiar. Jej zgrabne produkcje – czy to solo, czy z takimi artystami jak Jan Blomqvist, Spada czy Tube & Berger każdego dnia zdobywają szczyty na Beatporcie. Łączą perkusję z delikatnymi klawiszami, sugestywnym wokalem i mrożącymi krew w żyłach progresjami akordów, które wnoszą prawdziwą świeżość do melodyjnego techno i progresywnego house’u. Dowodem na to są reakcje jej fanów na parkiecie, ale także fakt, że są one grane przez wpływowych DJ-ów, takich jak Tiesto, Pete Tong, Vintage Culture i wielu innych.

Drugie ogłoszenie

Panowie, których fanom muzyki elektronicznej przedstawiać nie trzeba. Agim Dżeljilji i Jurek Przeździecki od lat obecni są na rodzimej scenie muzycznej. Agim Dżeljilji jako producent i DJ, stojący za projektami takimi jak Őszibarack i Nervy, znany też ze swojej solowej działalności. Jurek Przeździecki jako twórca aktywny od ponad dwóch dekad, wydający muzykę w wytwórniach takich jak legendarny Cocoon, Synewave, Recognition, Nachtstrom Schallplatten, Trapez czy Affin. Na Trick or Beat zaprezentują wspólny live.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Kolejnym artystą będzie szwajcarski producent Chlär. Jego produkcje i występy są próbą obudzenia plemiennego i pierwotnego instynktu, który drzemie w każdym z nas. Chlär potrafi świetnie odczytywać publiczność, dzięki czemu serwuje porywające i niezapomniane sety. Jego występ podczas TOB 2023 będzie wyjątkowy, gdyż Artysta po raz pierwszy zadebiutuje w formule live.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Podczas Trick or Beat sprawdzimy także, jak brzmi jedno z najgorętszych nazwisk na scenie techno. Irakli Danelia, aka Yanamaste, to urodzony w Batumi, mieszkający w Tbilisi DJ i producent. Znany jako ciężko pracujący i utalentowany muzyk, młody Ukrainiec po raz pierwszy odkrył techno już jako nastolatek.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Potańczyć będzie można też do muzyki Modifer, promotora i DJ-a z kilkuletnim doświadczeniem, członka kolektywu Module. Od 2013 do 2018 roku jako połowa duetu The Effaith odwiedził takie miejsca jak Tresor Berlin, Suicide Circus czy Birgit & Bier, a także większość kluczowych klubów w kraju.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Na scenie kobiet wystąpi z kolei Stefanie Raschke. Niemiecka DJ-ka, producentka,  rezydentka legendarnego klubu Harry Klein w Monachium, urzeka publiczność na całym świecie swoją przenikliwą mieszanką melodyjnego techno i indie dance.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Trzecie ogłoszenie

Charlie, pochodząca z Krakowa, obecnie rezydująca w Berlinie DJ-ka, producentka muzyki elektronicznej i wykonawczyni live actów. Oprócz muzyki, Charlie działa także na rzecz rozwoju sztuk wizualnych i organizuje imprezy pod szyldem „Szum”. Na żywo gra na analogowych syntezatorach, ciągle rozbudowując swój autorski materiał. Z kolei jej sety porywają miksem cold wave, acid, electro oraz italo disco.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Mocną reprezentację lokalsów na festiwalu wzmocnią Seb i Rodrigezz. Przyjaciele, którzy za deckami rozumieją się bez słów. Seb był rezydentem wielu wrocławskich klubów. Rodrigezz z kolei to znany animator kultury i promotor. Ich sety grane z winyli to porywające i eklektyczne połączenie brzmień house/tech house i techno.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Kolejny wykonawca w line-upie Trick or Beat to znany wszystkim bywalcom i bywalczyniom klubu Sfinks700 Cranz. Pochodzący z Gdańska artysta i promotor obecnie rezyduje w klubie Crackhouse na gdańskiej stoczni. Kiedyś swoje sety opierał na gatunkach takich jak electro i house, które z czasem odłożył na bok na rzecz techno. Choć, jak sam mówi, lubi dodawać do nich wszystko, co tylko wpadnie mu w ucho.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Do grona artystów, którzy w tym roku zagrają w Hali Stulecia dołącza także Stef Mendesidis, grecki muzyk i producent. Wydawał w wytwórniach takich jak Klockworks i Clergy. Jego brzmienie często określane jest jako dynamiczny minimalizm. Sety Stefa znane są nie tylko z wysokiej jakości, ale i długości. Mało kto potrafi występować przez ponad cztery godziny.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!

Organizatorzy o Trick or Beat 2023

Nasz festiwal stawia przede wszystkim na inkluzywność. Scena kobiet zainspirowała nas do tego, aby podjąć działania w kierunku edukacji uczestników odnośnie bezpieczeństwa podczas imprez i wydarzeń masowych. Czujemy, że wciąż panuje ogromna nieświadomość, która powoduje, że duża część płci żeńskiej nie czuje się komfortowo podczas imprez.

Chcemy w naszej komunikacji podkreślić, że na naszym evencie nie ma miejsca na jakiekolwiek zachowania, które mogą sprawiać, że ktokolwiek będzie czuć się zagrożony. Chcemy, aby każdy, kto przyjdzie na naszą imprezę czuł się na niej bezpiecznie, niezależnie od tego, co ma na sobie i jakiej jest płci. Zależy nam na tym, aby świadomość zbiorowa była na tyle duża, by nie tylko nasza ochrona czy pracownicy baru byli przygotowani na to, aby reagować w sytuacjach niebezpiecznych.

Bilety na Trick or Beat 2023

Wejściówki na Trick or Beat 2023 można nabyć na stronie wydarzenia.

SCENA KOBIET I 12H MUZYKI NA FESTIWALU TRICK OR BEAT!
[Loud Production] Trick or Beat

Zobacz też: (EX)plozja nieznanych zdjęć Kory na wystawie Jacka Poremby – do zobaczenia między koncertami na Great September w Łodzi

(EX)plozja nieznanych zdjęć Kory na wystawie Jacka Poremby – do zobaczenia między koncertami na Great September w Łodzi

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News