10 sposobów na złagodzenie objawów alergii podczas snu

10 sposobów na złagodzenie objawów alergii podczas snu

Z powodu alergii cierpi około 20% naszych rodaków. Najgorszym okresem dla tych osób jest wiosna oraz jesień. To właśnie w tym czasie żerują roztocza kurzu domowego, które żyją między innymi we wnętrzu materaca.

Jeśli i Ty jesteś alergikiem i szukasz sposobu na to, jak złagodzić objawy swojego uczulenia, czytaj dalej. Poniżej znajdziesz domowe sposoby na walkę z alergenami.

Alergia – jakie są najczęstsze objawy alergii?

Uczulenie, które występuje u ludzi najczęściej, to alergia na kurz – a dokładniej na roztocza kurzu domowego. Są to małe pajęczaki, których rozmiary są mikroskopijne. Mają one od 0,1 mm do 0,5 mm, ale niektóre mogą osiągnąć nawet 3 cm. Żywią się one złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym. To właśnie te małe żyjątka są odpowiedzialne za szereg objawów występujących u uczulonych osób.

Do najczęstszych reakcji alergicznych należą:

 • duszności,
 • chrypa,
 • kaszel,
 • świąd,
 • zmiany skórne,
 • łzawienie,
 • katar,
 • astma.
Mem o objawach alergii podczas snu
Mem o objawach alergii podczas snu

Objawy te najczęściej występują u ludzi podczas snu lub od razu po przebudzeniu. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Roztocza kurzu domowego żyją w pościeli i materacu, ponieważ mają tam idealne warunki do bytowania. We wnętrzu materaca podczas Twojego odpoczynku występuje dość wysoka temperatura oraz wilgotność, a Twój naskórek jest dla roztoczy doskonałym pożywieniem.

jakie sa najczestsze objawy alergii 10 sposobów na złagodzenie objawów alergii podczas snu

Objawy alergii podczas snu – 10 sposobów na ich złagodzenie

Istnieje kilka domowych sposobów na złagodzenie objawów alergii podczas snu. Musisz jednak pamiętać, że tylko kompleksowe działanie da oczekiwane przez Ciebie rezultaty. Poniżej przedstawiamy 10 sposobów na złagodzenie objawów alergii podczas snu.

 1. Zacznij od kupna odpowiedniego produktu. Niezależnie od tego, czy interesują Cię pojedyncze materace 100×200, czy większe dwuosobowe modele, musisz postawić na produkt antyalergiczny. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką cyrkulacją powietrza wewnątrz wkładu. Doskonałym wyborem może okazać się materac Hilding Cha Cha. To sprężynowy, rolowany model szwedzkiej marki Hilding Anders. Jego wkład składa się z 7 strefowych sprężynek kieszeniowych, dzięki czemu posiada bardzo wysoką elastyczność punktową. Jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla par oraz osób starszych.

  Ponadto po jego obu stronach znajdują się nowoczesne pianki Velvet Touch, które gwarantują doskonałą wentylację materaca. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o jego antyalergiczne właściwości. Jest on dostępny w pokrowcu Tencel. Wykonano go z innowacyjnych włókien wiskozowych, które wchłaniają nadmiar wilgoci bezpośrednio ze skóry użytkownika. Dodatkowo można go prać w wysokiej temperaturze.

 2. Antyalergiczny materac to jednak nie wszystko. Żeby objawy Twojej alergii zdecydowanie się zmniejszyły, musisz pamiętać o tym, żeby nie ścielić łóżka od razu po przebudzeniu. W ten sposób pozwolisz Twojemu materacowi „pooddychać”.
 3. Zaopatrz się w kołdrę oraz poduszkę z wypełnieniem syntetycznym lub puchowym. Można je bowiem prać w wysokiej temperaturze, która zabija roztocza kurzu domowego.
 4. Regularnie zmieniaj poszewki na poduszki i kołdry oraz pierz je w 60°, co zabije większość wirusów i bakterii.
 5. Co najmniej raz w tygodniu odkurzaj powierzchnię materaca. Używaj do tego odkurzacza z filtrem HEPA.
 6. Częste wietrzenie pomieszczenia, w którym śpisz ma również zbawienny wpływ na Twoje zdrowie. Nie rezygnuj z tego jesienią oraz zimą.
 7. Obniż temperaturę w sypialni w okresie grzewczym lub ogrzewaj ją tylko od czasu do czasu.
 8. Pozbądź się z sypialni niepotrzebnych drobiazgów zbierających kurz. Są nimi między innymi sztuczne kwiaty, ale także grube zasłony, koce i narzuty. Dywany i wykładziny w sypialni alergika też nie są dobrym pomysłem.
 9. Jeśli to Twoje dziecko cierpi z powodu alergii, postaraj się zabrać z jego łóżka pluszowe zabawki. W nich również często bytują roztocza.
 10. Ostatnią rzeczą, w którą powinieneś się zaopatrzyć, jest wykonane z powłoki nieprzepuszczającej drobnoustrojów pokrycie na łóżko. Stosując je, nie wpuścisz do swojego materaca, kołdry ani poduszki dodatkowych alergenów.

Zobacz też: Naukowcy ze Szwajcarii stworzyli szczepionkę, która uwolni ludzi od alergii na koty

Naukowcy ze Szwajcarii stworzyli szczepionkę, która uwolni ludzi od alergii na koty

 

Artykuł sponsorowany

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News